Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi kell egy akváriumba? Kérdéseim

Mi kell egy akváriumba? Kérdéseim

Figyelt kérdés

Sziasztok!Arra kérnélek titetek hogy segítsetek egy akvárium berendezésében mert eléggé kezdő vagyok és pár kérdést feltennék ez ügyben:


2-3 fős hal családot szeretnék kialakítani :)


Azt szeretném kérdezni hogy erre mekkora akvárium szükséges?És ez mennyibe kerül körübellül?

Azt szeretném még kérdezni hogy egy tengeri csillagra vágyok de nem nagyon találtam leírásokat róla hogy megérie tartani nem okoz a halaknak ezt-azt.És egy tengeri csillag mennyibe kerül körübelllűl?:)

És utolsó kérdésem az lenne hogy valami szép és kitartó halakat tudtok-e ajánlani,kitartó-ra azt értem hogy ha egyszer nem adsz 4kiló kaját akkor megdöglik meg ilyesmi(csak viccnek szántam)

Egyenrőle ennyi lenne köszönöm


2010. jún. 29. 16:27
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha igazi, élő tengeri csillagok akarsz tartani, akkor ahhoz tengeri akvárium kell, aminek a költségei az egekbe rúgnak. Ha megfelel egy darab kő helyette, akkor jó az olcsó édesvízi akvárium is.

Az akvárium akkora legyen, amekkorát meg tudsz engedni magadnak, de egy 40 liter azért legyen legalább.

Kell apró szemű kavics, néhány díszítő elem, ahol a halak elbújhatnak, és rengeteg vízinövény ugyanebből a célból.

Kell ezen kívül még levegőpumpa, vannak már csendesebb példányok is. Hozzá kell cső, porlasztó és vízszűrő.

Lemezes díszhaltáppal nem lőhetsz mellé, esetleg még szárított szúnyoglárva is jól jöhet, a harcsáknak pedig fenékre süllyedő táp jár.

Ezután jöhetnek a halak, szintén pénztárcához igazítva. Utána kell olvasni vagy kérdezni, hogy milyen halak illenek egymáshoz, kezdőknek a neonhal/anci/zebradánió csoportosítás ajánlott, de az elevenszülők is nagyon érdekesek. Változatos a kínálat, de ha rosszul választasz, csak korai döglés lesz a vége.

Kb ennyi az alapfelszerelés, boltonként változó árral.

De ha tényleg tengeri akvárium kell, akkor ott annyi mindenre kell odafigyelned, hogy szerintem hamar elmenne a kedved tőle, pláne hogy ahhoz már jelentős pénzmennyiség is kell.

2010. jún. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,hát nem tudtam hogy csak tengeri akváriumban tartható,jó nekem az édes vizi,köszönöm szépen a választ
2010. jún. 30. 07:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!