Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi baja lehet a gurámimnak?

Mi baja lehet a gurámimnak?

Figyelt kérdés

Nagyjából 2 hete vergődik szegény...

Külsőleg ami látszik, hogy a jobb oldalán a pikkely lehullott(?). Valamint úszik, úszik, majd lesüllyed az aljzatra, teljesen eldől, az oldalán fekszik tovább..

Ha etetés van, feljön ő is, eszik a többiekkel, majd visszasüllyed, és oldalra borul..

Egyszerre vettük egy másik gurámival. Ugyan akkorák voltak, de a gyöngygurámim, a beteg, meg is állt a fejlődésben a kék gurámihoz képest.. valamint a gerince se a legegyenesebb...


Nem tudom, hogy fejlődési rendellenesség, vagy valami gyógyítható ?


Parakill-t már kaptak, semmi változás.. :(



2019. jan. 28. 19:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Rosszul hangzik, sok aggasztó jel van az akváriummal kapcsolatban.


Először is, hány liter? Hány és milyen fajta hal van benne? Ha ez a két gurámi van, egy kék meg egy gyöngy, az már régen rossz... a kéknek nagyon nagy akvárium kell, a gyöngy meg félős és kényes. Emellett mindkét fajt a saját egyedeivel tartjuk kis háremekben, tehát egy hímre két nőstény legalább, nem vegyesfelvágottban. Ezen kívül gondolom még van egy csomó más hal.


Parakillt?? Ugye nem a vízbe tetted? A legrosszabb amit tehettél.


Le kéne tényleg írnod mindent az akváriumról, mert így nem tudunk segíteni.

2019. jan. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

130 literes, van benne egy kék gurámi, egy gyöngy, 2 cápamárna, 5db neonhal, 2 páncélos harcsa (egy hím és egy nőstény) valamint egy algaevő. Az állatkereskedésben kértem tanácsot, mit tarthtok együtt, azt mondták őket mind nyugodt szívvel..

És a vízbe tettem, ahogy a dobozon fel van tüntetve, a szerint adagoltam. :(

2019. jan. 29. 13:19
 3/6 Skid05 ***** válasza:

Az eladó sem neked sem a halaknak nem akart jót, ez alapján bizonyos. Mielőtt bármi bővebbet mondani lehetne, írd meg, milyen típusú szűrőd van, miként tartottad karban, fűtő van-é, fedett-e az akvárium, illetve milyen mértékben növényesített.

Nagyobb arányú vízcserékhez már most kezd el pihentetni a vizet, vagy vízelőkészítőt szerezz be, ha még nincs.

2019. jan. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Jézusom...
2019. jan. 29. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Sajnos azóta már eltemettük...:(


Amúgy egy eheim külső szűrőm van, 2 levegőztető, fedett tető, mű növények, 2 hetente volt részleges vízcsere, havonta porszívózás. Napi 6-8 órában lámpa ment, vegyesen etetem őket, tubifexel, lemezes, szemcsés haltáppal. Ha ez még számítana bármit is.. :(


Több halat már nem veszek ide, mert látom ennyi nem tartható együtt...


(Szerintem a kicsik csipkedték össze, és nem fertőzés volt )

2019. febr. 22. 22:12
 6/6 Skid05 ***** válasza:

Remélem az utókezelés megvolt a gyógyszer után extra vízcserékkel esetleg szénszűréssel.

Persze, hogy számít, tanulhatsz belőle. A gurámik gyomra érzékenyebb, a tubifex erős cucc (artemia, fehér szúnyog, mysis, daphnia inkább), a másik kettő meg száraz, ez is egy forrás lehet. A másik, hogy alacsony nitráttartalmú vizekben pompáznak igazán, a műnövények ilyen tekintetben hatalmas hátrány, az élő növények (természetes szimuláció) nyugtató hatással is bírnak. A gyöngy és a kék társítása szintén kerülendő.

A márna nem ide való, a neonok hőigénye a gurámitól eltérő, a páncélosok létszáma kicsi, nincs meg a bandaszellem. A sűrűbb, de kevesebb vízcsere előnyösebb. Egy gurámi párt hagynék egy csapat páncélossal és az „algaevővel” (ha az ancistrus), élő növényzet mellett persze, mert anélkül uez lesz. Legalább hólyagos vízikelyhet/valiznériát rakj bele meg némi békatutajt, ami töri a fényt, ellesznek a haltrágya nitrátján.

2019. febr. 22. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!