Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Alga probléma, mit tegyek?

Niikah kérdése:

Alga probléma, mit tegyek?

Figyelt kérdés
54 lityis akváriumom van, egy bettával. Több félét is felfedeztem, ránézésre érdes békanyál és vagy zöld szőr. Azt hazudta az oldal hogy algaevők megeszik, de nem tudom ilyen kis akváriumba mit lehet rakni? szemezek a garnélákkal, de itt olvastam hogy nem javasolják mert a betta ilyen kis kíváncsi, a garnéla meg könnyen bedepressziózik és vagy meghal egy harapástól... Panda anci ami kicsibe lehetne rakni, annak is minimum 60 literbe ajánlanak.

2018. nov. 2. 19:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Hány wattal és mennyit világítasz?
2018. nov. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Skid05 ***** válasza:
51%

Oka van annak, ha az alga megjelenik, vmiből sok van vagy kevés (ez így marhára tág, de ennyi infóból ennyit lehet kihozni), a forrását kéne megtalálni. A békanyál speciel nem egyszerű történet, azt mondjuk nem eszik.

Fény? watt, lumen, kelvin, időtartam, természete fény éri-e…

Gázcsere? szűrő típusa, felszínt fodrozza-e, felszíni hártya, levegőztető?…

Növényzet? növekszik/stagnál, tápot kapnak-e…

2018. nov. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen most olvasgattam és valszeg az erős áramlás, mert nagyobb szürőt vettem a csigaürülék miatt. TÚL nagy az áramlás... Etheim pick 160. A lámpa odyseea 36 W, a többi értéket nem tudom, kb 12-13 órát megy (belegondolva sok). A víz kemény mert csapvízet használok és itt az elég kemény. Heti 1x 30% vízet cserélek. Talajporszívozok heti 1x de nem túl részletesen tudom mert vacak. Vízlágyítot használok cserénél. Co2-t Luqio carbont használom.
2018. nov. 2. 22:48
 4/6 A kérdező kommentje:
Természetes fény nem nagyon éri, sok a növény benne. Felszínt fodrozodik. Levegőztető csak amit a szűrő ad. Hártya nincs a vízen már jó ideje. Táptalaj van 5 cm kavics alatt, jbl-nek valami terméke 1-2 cm vastagon. Gázcsere nem tudom mit takar... Egyes növények növekszenek, nevét nem tudom, nagy kerek levele van, az anubia is "fial állandóan. A hólyagos hínárom (vagy nem tudom már a nevét :S) az sárga és amúgy dobálja le a leveleket, meg rajta pl van ilyen hosszúkás zöld alga. Nem tudom hogy béka nyál-e csak ránézésre arra hasonlított. Ha gondoljátok és tudok ide akkor rakok be képet.
2018. nov. 2. 22:54
 5/6 Bamboocha466 ***** válasza:

Betta nem nagyon szereti a túl nagy áramlást.


Egy kép segítene.

Esetleg az algat megprobalhatod egy fogkefere feltekerve eltávolítani.


Mióta üzemel az akvárium? Az új szüröbe kerültek lebonto baktériumok?



Garnélákat nem nagyon ajanlok Betta mellé, esetleg amanoval lehet próbálkozni, de nagyon hal-termeszet-függö, hogy megtüri-e maga mellett. Amit ekkora akiban tartani lehet az a mini szivoharcsa. De jobb lenne inkább megszüntetni az algasodas okát, mint csak emiatt elölenyeket venni.

2018. nov. 3. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Skid05 ***** válasza:
51%

Igen ált áramlásban jelennek meg a fonalas algák csoportjai, de ez csak másodlagos a kiváltó ok mögött. Nálad ez a 13h rengeteg 36 wattal 54 literre (0,66w/l), meg az a 10000K sem kevés amit produkál, drasztikusan vissza kéne venni, olyan 9 órára. Ez carbo használata mellett is érvényes.


Ez az egyik dolog, a másik a tápanyag kérdése. Egy 54 liternyi burjánzó növényzetet egy szem betta észszerű etetés mellett nem lát el elégséges trágyával. Márpedig a hólyagos vízikehely (ha az) pl egy igen súlyos növény, hatalmas levelekkel, erős szárral, kell(ene) neki a muníció. A jbl táptalaja kiegészítő tápanyagokat (mikroelemeket) tartalmaz, nitrátot, foszfátot nem, a sárgulást ennek tudom be, nitrogén hiány jele. Érdemes lenne első körben a neptun folyékony növénytápját bevetni a problémára figyelve a hatást.


Summázva: reflektálva önmagamra, kémiai energiából sok van, de nincs mit beépíteni vele, mert az elérhető tápanyag kevés. Az alga ezért nő, mert minimális tápanyaggal (az anubiasnak se kell sok) is beéri egyszerű felépítése révén. A napi carbót 1:2 arányban vízzel hígítva egy műanyag fecskendővel rá lehetne nyomni az algára közvetlenül mielőtt megfojtja a növényeidet, leégeti őket.

2018. nov. 3. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!