Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Halak, akvarisztika

A kérdés

Miért csinálja ezt a hím anci?

Nemrégiben vettem egy hím kb 8 cm ancit jelenleg csak egy nősténnyel van együtt az akváriumban. A nőstény nagyon régóta megvan kb azonos méretüek utóbbi egy kicsivel nagyobb. Egy “barlang” van az akváriumban es több nagylevelű növény. A hím állandóan a barlangban úszkál és ha a nőstény be akar menni kikergeti. Miért csinálja ezt? Ha így viselkedik utódok sem várhatóak?

Keress kérdéseket hasonló témákban: algaevő, harcsa, viselkedés, hal, akvarisztika, kergetés

febr. 6. 18:18  Privát üzenet  

A válaszok
Valószínűleg védi az ikrákat.

A válasz 22%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 34%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont febr. 6. 18:53 Privát üzenet
Nem tudom milyen forrásból szerezted be, de a boltba visszavitt nagyobb példányoknál a korukat nem igazán lehet belőni. Lehet 2, de több éves is, hím ancistrus esetén minél öregebb annál karcosabb a jelleme, benne van, hogy ennél kedvesebb már nem lesz. Ha nemrég helyezted be és nincs sok búvóhely az akiban, akkor a vita tárgya az üreg tulajdonjoga. A hímek gyakran akkor is átveszik az uralmat, ha úgymond ők a betolakodók és kisebbek is. Az aki méretétől függően a vita elfajulhat éjjelente, ha sérüléseket látsz (főleg a nőstényen) akkor a szeparálás megfontolandó.

A válaszíró 87%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/5Időpont febr. 6. 19:40 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

100 literes akvarium és köszi a válaszokat. Ikrákat nem véltem felfedezni azért nem értem hogy miért csinálja ezt :/

# 3/5Időpont febr. 6. 19:57 Privát üzenet
Salx Narval nevű felhasználó válasza:

A válasz adja magát, készíts még legalább 2 barlangot, bújót ahol kényelmesen elférnek ekkora halak. Ha ikrázni akarnak megtalálják egymást ne aggódj, erre az időre a hím beengedi a nőstényt. Az ancik nem szívesen osztozkodnak a pihenőhelyükön és a kaján sem (erre is figyelj), a környékét is védik a barlangjuknak ( jelen esetben az elbitorolt barlangot). A bújókat egymástól kellő távolságra helyezd. Teljesen normális ez a viselkedés náluk.

A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/5Időpont febr. 7. 07:55 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Redben köszi a segítséget :)

# 5/5Időpont febr. 7. 08:52 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
25 literes akvába 2 anci,4 guppy,8 neon,6 fantomlazac?
Betegedhetnek meg attól a halak, hogy nem elég nagy a szívacsszűrő az akvárimban? Akvárium:54l Szűrő: Xilong XL-F580 Halak: Anci, Páncélos harcsa, Betta lányok (3)
40-50 neonhal pár anci 2-4 karmosbéka 10 kisebb törpeharcsa és garnélák mehetnek egybe? A garéláknak van sűrű növényzet.
Alga probléma, mit tegyek?
Mi lehet a baj? Ma reggelre ilyen puffadt lett az ancim hasa és nem tudom hogy mi lehet a baja. Betegség lehet?
Ancik szaporítása?

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Halak, akvarisztika rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!