Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy folytassam?

Hogy folytassam?

Figyelt kérdés
Van egy 30 literes akvárium. Szeretnék tartani benne egy bettát. Beszereztem egy szivacsszűrőt illetve jbl manado talajt. Szeretnék még venni egy vas fát. Azt nem tudom, hogy milyen növényeket telepítsek. Mindenképpen low-tech. Ebben kérném a segítséget.
2019. febr. 13. 20:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Növények a fénytől függenek. Anubias, microsorum, cryptok, libnobium larvigatum, limnophila sessiliflora, indiai vizicsillag, lobelia cardinalis, bucephalandra, najas guadalupensis, pogostemon helferi, ludwigia repens. Kb ezek közül válogathatsz
2019. febr. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
31%
Persze ezek a növények low tech vonalon értendőek, s kimaradt még az elodea densa, bacopa caroliniana, esetleg echinodorusok
2019. febr. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. Első remélem csak iróniát használt.
2019. febr. 13. 22:02
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen vicceltem!

Én magam is évek óta tartok bettákat!Min. a 30l akvárium én 45l-ben tartom egyesével.És én mindenféle növényt tettem bele ami megtetszett mert ehez nem értettem hogy hogyan kell de megvan még mind a vásárlás pillanatától!(augusztustól)

2019. febr. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Skid05 ***** válasza:
Van növény, ami mérete miatt (lásd echino, valisneria), van ami a betta-hőfok miatt (elodea, némely crypto) bukik meg. A többieket a keménység-fényerő vonal határolja be, enélkül nehéz konkretizálni. Pl a bettákat sokan ultrakemény magyar csapvízben tartják, nem mondanám, hogy helyesen. Ilyen kis üvegben minél apróbb levelű annál jobban mutat. Az úszó növényzetnél meg kell oldani, hogy a pára a fedett üvegről ne a levelekre csöpögjön vissza (pl lejtsen egy kicsit).
2019. febr. 13. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!