Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Folytassam a kezelést? Hogyan...

Folytassam a kezelést? Hogyan tovább?

Figyelt kérdés
3.napja áznak a neonjaim Xantakridines vízben , de nem látok javulást a halakon .Holnap 50% vízcserét tervezek,és ??? Tanácstalan vagyok .Még mindig fehér a szája annak a 3-nak .
2010. okt. 22. 15:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Használati útmutató? Ha nem javul vízcsere után újabb adag kezelést kell csinálni míg meg nem gyógyulnak. Ez minden gyógyszernél így szokott lenni.
2010. okt. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
nincs használati útmutató,ezekhez a kis neptun üvegcsékhez .Egy cimke van rajt hogy mire való ennyi!
2010. okt. 22. 16:52
 3/16 anonim ***** válasza:

Azért még nem kellene leharapni a fejem...

[link]

[link]


Valószínű szájhab lesz a betegség, ki ajánlotta a xantakridint egyébként?

2010. okt. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Nem harapok,se pont ezért tettem fel a kérdésem mert nincs leírás hozzá és a neten sem találtam .Halas boltban vettem,elmondtam hogy ez a bajuk .Ezt adták és annyit mondtak,hogy penész lesz,3nap után 50% vízcsere és ennyi.Tutira nem lehet fertőző mert már 2hete ilyen ,nem nő meg semmi,a többi halon továbbra sincs .Én úgy gondolom ,hogy mikor a kövek közül szedték a kaját ami lepottyant megsérthette a száját .
2010. okt. 22. 17:38
 5/16 A kérdező kommentje:
Azóta megtörtént az 50%-os vízcsere és javulás semmi,úgyhogy kaptak még egy adagot .
2010. okt. 24. 16:51
 6/16 Salx Narval ***** válasza:
2010. okt. 25. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Salx Narval ***** válasza:
Sajnos a xantakridin ide kevés lesz, az csak egyes penészgombára hat.A linkekben olvasható antibakteriális készítmények kellenek.
2010. okt. 25. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Itt a faluba ezeket a "drága" gyógyszereket nem lehet beszerezni sajnos.Itt csak a kis üveges Neptunok vannak .Megrendelni kiszállítással meg nagyon húzós lenne .
2010. okt. 25. 10:23
 9/16 Salx Narval ***** válasza:
Állatorvos is felírhat antibiotikumot, ha az, van a közeledben.Ha végképp nincs más lehetőség, akkor aquafurán, az talán nálatok is van.Fel kell oldani használat előtt és 3 nap elteltével ismét mehet egy adag, a két adag között csinálj részleges vízcserét és a végén is.Ronda lesz tőle a víz, de talán kinyírja ez is a bacikat.Most gondoltam végig a dolgot, talán mégsem columnaris a kórokozó, mert mint írod egy hete kezeled, ezek hamarabb megölik a halat és fertőznek is.Viszont , ha nem ez, akkor hatnia kellett volna a xantakridinnek is. Jó lesz szerintem az aquafurán. Tegyél 10litertenként 1 csapott teáskanál jódmentes natúr konyhasót is a vízbe,a második gyógyszeradaghoz ismét ugyanennyit.A só jól gátolja a bacik szaporodását és ennyi nem árt a halaknak.Ha van csigád, azt ki kellene venni és erősen szellőztess.Sok sikert.
2010. okt. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

köszi,megnézem hogy ez kapható e.Sajna itt 1 hét mire hoznak rendelésre valamit a boltba .

3.hete ilyen a szájuk,más tünet semmi,a többi hal nem kapta el,ezért is érdekes ez számomra.különvenni meg nem tudom őket sajna.Harcsának ez a szer árthat ?

2010. okt. 25. 13:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!