Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan kezdjek neki a szabadid...

Hogyan kezdjek neki a szabadidomitasnak? De már megcsináltam a parelli játékokat hogyan folytassam

Figyelt kérdés
2017. aug. 13. 23:38
 1/4 anonim ***** válasza:
63%
2 napja kérdezted, hogy mit csinálj, ha a lovadnál nem te vagy a főnök, most meg hirtelen parellizel meg nagy szabadidomító vagy? :D Kiscsillag nem ide kell járni hazudni. Aki nem tud egy lovat megnevelni, az egyrészt ne is menjen a közelébe, nemhogy még majd szabadidomítson...
2017. aug. 13. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Oké, hogy rohanó világ, és gyors eredményeket akarunk, de a ló az ló. Avagy nem két nap még a pirelli sem. Hetek, hónapok kérdése. Úgyhogy nem csináltad meg. Ráadásul azt is cél nélkül csináltad, hiszen ha lenne konkrét meghatározott célod, tudnád, hogyan, merre tovább. Cél nélkül meg megcsináltad, ami amúgy is csak egy eszköz az elindításhoz (a cél felé, és nem magában való), és állsz, hogy na most. Mi akármit mondunk, te nem leszel tőle így előrébb. Ráadásul ha időt sem szánsz rá, akkor pláne nem.
2017. aug. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. 14 vagyok, a korombeliek mind ugyanezt csinálják, nagy szabadidomítók, totál elcseszik a lovaikat, mindegyiké harap és rájuk farol, mert ők suttogók, parelliznek, akkor ugye nem kell erőszakot alkalmazni. Láttam én már szabadidomítót a nézőközönség háta mögött jó nagyokat odacsapni a lónak, szóval ez az egész egy baromság.
2017. aug. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez nem pár nap alatt tanulható dolog. Mire valaki pl műsor érett lesz a lovának, az évek. Pl első játék a barátkozó, parelli bottal megy... Pf nagy kunszt, de vajon zörgős zacskó all is bárhol érinthet a lovad? Esernyőt hogy bírja? Mert ezeket az alapjátékokat lehet ám variálni. A sündisznó játék megy szinte gondolatra? Vagy azért bökni kell még a répabottal? Kör játék? Körkarámban kezded tanítani a lónak, de nagy térben eldolgozik már szár nélkül? Tudod kissebbíteni vagy nagyítani a kört mindhárom jármódban?

Egy egy játék normális kidolgozása több nap, hét, szóval abban a hét játékban sokkal több van, mint gondolnád.

2017. aug. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!