Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez megfelel egy betta igényeinek?

Ez megfelel egy betta igényeinek?

Figyelt kérdés

Nos már pár kérdést feltettem a témában kapcsoltaban. Tehát mégegyszer adott egy 30 literes akvárium, jbl manadoval és szivacsszűrővel. Szeretnék beszerezni egy fűtöt, egy red moor fát, valami féle kővet, amit pontosan nem tudom milyen legyen, illetve a növényeket. A növények amit kitaláltam: az aljára pogostemon helferi, az ágra taxiphyllum barbieri, egy-kettő Aegagropila linnaei, illetve talán valamit még hátulra. A kérdéseim:

-a növényzet megfelel-e

-milyen követ tegyek tehát valami díszre gondoltam

- mivel etessem a bettát

-és ez igy kompletten megfel-e



2019. febr. 14. 17:36
 1/2 Skid05 ***** válasza:

Mint az előző kérdésedre mondottam volt, a növényválasztást a fény (is) behatárolja. A fényt az üveg méretéhez kellene választani, nem mindegy, hogy négyzet vagy téglalap alakú. Előbbi esetben a csíptethető lámpák, utóbbinál már a hosszabb kompakt armatúra is szóba jön. Amiket írtál passzolnak középkemény vízbe, de vmi erősebb nitrátfogyasztó hínárféle is elkelne, mind látvány, mind a biológiai méregtelenítés szempontjából.


A redmoort áztatni kell, ha már nem penészedik a moha akkor rakható rá. A kövek közül a vulkanikus kőzeteket preferáld (lávakő, bazalt), ezek átmennek a savteszten, nem oldódnak a vízben, nyilván van mutatósabb dekorkő is (seiryu, dragon, manten etc), de annak az ára is annyi.

[link]

2019. febr. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2019. febr. 14. 23:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!