Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A vitorláshalak mennyire...

A vitorláshalak mennyire eszik meg a növényeket? Gondolkodom, hogy veszek, hányasával szokták őket tartani?

Figyelt kérdés

2019. márc. 3. 13:08
 1/5 Salx Narval ***** válasza:
Nem eszik meg a növényeket és nem is tépik ki. Ikrarakáskor szépen megpucolják a kiszemelt nagyobb leveleket de eléggé válogatósak ezért többet is letisztítanak, avatatlan szemnek úgy tűnhet mintha az algát ennék de csak megtisztítják. Gyümölcsöt néha adtam más halaknak azt ők is csipegették, mást növényi kaját nem láttam, hogy ennének, hacsak a beszórt granulátum nem tartalmaz azt is. Szóval ettől nem kell tartanod az viszont fontos tudnod, hogy egy párnak is 250-liter vagy e feletti akvárium kell 50cm vízoszloppal. Amúgy tarthatóak párban, háremben és kisebb csapatban (nőstények). A több hím együtt tartása még nagyobb akváriumban is okozhat felnőtt korukban problémákat, nem jellemző de előfordulhat. Én mindig párban vagy 2-hím 2 nőstény arányban tartottam őket 300-literben, legtöbbször működött, egyszer viszont nem.:D Sokan rajhalként tartják őket számon de ez csak a fiatal halakra jellemző, ivarérés után a párok kiválnak ők életük végéig együtt maradnak és nem igénylik a rajt. Ikrarakáskor egy 300-literes akvárium felét védi a pár.
2019. márc. 4. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi a választ. 260 literes az akváriumom, azt honnan tudom, hogy egy párt veszek vagy egyneműeket? számomra mind uúgy néznek ki:D
2019. márc. 13. 13:59
 3/5 Salx Narval ***** válasza:
Ha szerencséd van akkor az állatkereskedésben értenek hozzá. Az egyívásúak közül a nagyobb ivadékokon már láthatóak a nemi jellegek ill a viselkedésük és az úszók mérete is segíthetik az avatott szemet. Esetleg a rajból kivált ivarérett példányt vásárol valaki tenyésztőtől.
2019. márc. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
felhívtam 3 állatkereskedést és mindegyik elküldött a fenébe ezzel kapcsolatban. Tudsz mondani egyet Bp közelében?
2019. márc. 14. 17:30
 5/5 Salx Narval ***** válasza:
Sajnos nem tudok ebben segíteni. Talán próbálkozz tenyésztőknél, vagy fiatal ivarérett párt keress.
2019. márc. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!