Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Halak, akvarisztika

A kérdés
Lengyel Marcell nevű felhasználó kérdése:

112literben a törpe gurámi összerakható rózsás díszmárnával?

Törpe gurámi és rózsás díszmárna

márc. 16. 08:14  Privát üzenet  

A válaszok
kzs nevű felhasználó válasza:

Én nem tenném.

Ugyanis a törpe gurámi lassan úszik, a rózsás díszmárna pedig gyorsan, és szeret kergetőzni, játszani a fajtársaival. Ráadásul (a rózsás díszmárna) csapathal. Ez pedig nem jó a guráminak, mert az állandó kergetőzés stresszelni fogja.

És akkor még nem is szóltam a gurámi 2 tapogatójáról, amit a márnák - nagy valószínűséggel - megcsipkednének.

------------

Törpe gurámi mellé lassú úszású, békés halak társíthatók. Olyanok, amiknek a vízigényük hasonló. Ajánlanám pl. a Vörös Neonhalat, Ékfoltos Razbórát, vagy elevenszülők közül a Plattit.

Rózsás Díszmárnát - ekkora akváriumban - viszont csak magában tartanék, kb. 8 db-ot. Nagyobb (legalább 200 literbe) mehetne hozzá Szumátrai Díszmárna is, de mivel ez utóbbiak is csapathalak is, így felejtősek.

Ne telepítsd túl.

A válaszíró 59%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/7Időpont márc. 16. 08:53 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Mondjukuk ékfoltos razbóra vagy zöldsávos törperazbóra mehetne hozzájuk?

# 2/7Időpont márc. 16. 09:21 Privát üzenet

Inkább ékfoltos menjen. Ez nagyobbra nő. Csapathal, legalább 8 db kell belőlük.

Hány gurámid van?

# 3/7Időpont márc. 16. 09:25 Privát üzenet

Platti is mehet. Ez nem csapathal, úgyhogy elférne a gurámi mellett.

Igaz ugyan, hogy a szabad természetben ez a két faj (törpe gurámi és a platti) sohasem találkoznak, de a vízigényük, természetük, nagyságuk, hőigényük nagyon hasonló. Jól ellennének egymással.

Annyi, hogy a plattinak biztosítani kell növényi eleséget is (pl. Sera flora, Tetra phyll, stb.).

# 4/7Időpont márc. 16. 09:30 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

kzs 2 gurámim van,és nem rakok bele plattit mert biotóp akváriumról van szó

# 5/7Időpont márc. 16. 11:07 Privát üzenet

A rózsások nagyra növő halak, akár 10 centisek is lehetnek, én nem is értem hogy a szakirodalom hogy meri ajánlani őket 150 literes minimummal, amikor én a 200 literesemben a 3 db mentett példányommal néha úgy vagyok, hogy lehetnének még nagyobb helyen...

Régen volt egy tíz fős szumi csapatom, akik évek után ritkulni kezdtek a koruk előrehaladtával, míg végül csak ketten maradtak. Feltoldani a rajt nem szerettem volna már, gondoltam majd elmaradoznak idővel, ismerősöm nem volt aki befogadná őket a sajátjába. Ekkor jött a lehetőség három rózsás befogadására, mert az illető túl kicsi akváriumba vette őket. Szóval van most egy vegyesfelvágott öt fős márna csapat, és hihetetlenül aktívak. A te 112 litered akkor se lenne elég nekik, ha nincs mellettük gurámi.

A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/7Időpont márc. 16. 11:42 Privát üzenet

Inkább törpe vörös márnát (titteya) tennék mellé, a gurik inkább fentebb esznek, bár le is menni, az ékfoltosok szintén inkább a felső félben szeretnek lenni, nem teljesen a felszínen.

A titteya inkább az alsó félben, így nem veszi el a gurámiktól a helyet.

[link]

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/7Időpont márc. 16. 17:25 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Aranygurámi etetése illetve torpe szivóharcsa es panda páncélos etetése? Mit ajánlotok és milyen időközönként 100 literes aksi kulső eheim szűrő
100literes akvariumba gurámiból mennyi mehet illetve ancibol?
Mi baja lehet a gurámimnak?
Valaki aki nagyon ért a törpe gurámikhoz, nemrég vettem egy párat (nőstény, hím elvileg) és kezd az a gyanum lenni, hogy mindkettő hím segítene valaki megmnodani a nemüket?
Törpe gurámik tarthatók együtt méz gurámikkal?
Törpe gurámik, (2) panda harcsa (6) jöhet még melléjük egy pár méz gurámi?

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Halak, akvarisztika rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!