Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 112literben a törpe gurámi...

112literben a törpe gurámi összerakható rózsás díszmárnával?

Figyelt kérdés
Törpe gurámi és rózsás díszmárna
2019. márc. 16. 08:14
 1/7 kzs ***** válasza:

Én nem tenném.

Ugyanis a törpe gurámi lassan úszik, a rózsás díszmárna pedig gyorsan, és szeret kergetőzni, játszani a fajtársaival. Ráadásul (a rózsás díszmárna) csapathal. Ez pedig nem jó a guráminak, mert az állandó kergetőzés stresszelni fogja.

És akkor még nem is szóltam a gurámi 2 tapogatójáról, amit a márnák - nagy valószínűséggel - megcsipkednének.

------------

Törpe gurámi mellé lassú úszású, békés halak társíthatók. Olyanok, amiknek a vízigényük hasonló. Ajánlanám pl. a Vörös Neonhalat, Ékfoltos Razbórát, vagy elevenszülők közül a Plattit.


Rózsás Díszmárnát - ekkora akváriumban - viszont csak magában tartanék, kb. 8 db-ot. Nagyobb (legalább 200 literbe) mehetne hozzá Szumátrai Díszmárna is, de mivel ez utóbbiak is csapathalak is, így felejtősek.

Ne telepítsd túl.

2019. márc. 16. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mondjukuk ékfoltos razbóra vagy zöldsávos törperazbóra mehetne hozzájuk?
2019. márc. 16. 09:21
 3/7 kzs ***** válasza:

Inkább ékfoltos menjen. Ez nagyobbra nő. Csapathal, legalább 8 db kell belőlük.

Hány gurámid van?

2019. márc. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 kzs ***** válasza:

Platti is mehet. Ez nem csapathal, úgyhogy elférne a gurámi mellett.

Igaz ugyan, hogy a szabad természetben ez a két faj (törpe gurámi és a platti) sohasem találkoznak, de a vízigényük, természetük, nagyságuk, hőigényük nagyon hasonló. Jól ellennének egymással.

Annyi, hogy a plattinak biztosítani kell növényi eleséget is (pl. Sera flora, Tetra phyll, stb.).

2019. márc. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
kzs 2 gurámim van,és nem rakok bele plattit mert biotóp akváriumról van szó
2019. márc. 16. 11:07
 6/7 anonim ***** válasza:

A rózsások nagyra növő halak, akár 10 centisek is lehetnek, én nem is értem hogy a szakirodalom hogy meri ajánlani őket 150 literes minimummal, amikor én a 200 literesemben a 3 db mentett példányommal néha úgy vagyok, hogy lehetnének még nagyobb helyen...

Régen volt egy tíz fős szumi csapatom, akik évek után ritkulni kezdtek a koruk előrehaladtával, míg végül csak ketten maradtak. Feltoldani a rajt nem szerettem volna már, gondoltam majd elmaradoznak idővel, ismerősöm nem volt aki befogadná őket a sajátjába. Ekkor jött a lehetőség három rózsás befogadására, mert az illető túl kicsi akváriumba vette őket. Szóval van most egy vegyesfelvágott öt fős márna csapat, és hihetetlenül aktívak. A te 112 litered akkor se lenne elég nekik, ha nincs mellettük gurámi.

2019. márc. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Inkább törpe vörös márnát (titteya) tennék mellé, a gurik inkább fentebb esznek, bár le is menni, az ékfoltosok szintén inkább a felső félben szeretnek lenni, nem teljesen a felszínen.

A titteya inkább az alsó félben, így nem veszi el a gurámiktól a helyet.

[link]

2019. márc. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!