Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyi idő alatt lesz egy...

Mennyi idő alatt lesz egy akvárium öntisztitó?

Figyelt kérdés
2010. júl. 4. 10:53
 1/7 anonim válasza:
Ez a kérdés meglepett, nem is tudtam, hogy létezik ilyen. Esetleg aljzat lakókat veszel bele, akik az algákat eszik, többet nem tudok róla.
2010. júl. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem kb. 2-4 hét alatt lett ilyen. Alig, alig kell takarítani, még szép tiszta. :)
2010. júl. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Csak akkor lesz ha jól telepítetted be növény-hal arányban, ha vmelyik túl sok vagy túl kevés, vagy túletetetsz, vagy rossz halfajták vannak benne, vagy rossz fényviszonyú helyre tetted az aksit stb., nem áll be az egyensúly. Nagyon nehéz dolgo ezt így megcsinálni és csak pár szempontot soroltam fel.
2010. júl. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Salx Narval ***** válasza:
Ez csak a te tapasztalatodon múlik.Azt hiszem egy igazán egyensúlyban lévő akvárium, jó pár év gyakorlatot és türelmet igényel.Addig marad a takarítás, vízcsere,vízszűrés.Persze ezekre később is szükség lesz, csak már nem a berendezések és a takarítás tartja életben a közösséget.Egy biotóp akvárium,nem kis kihívás.
2010. júl. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem hinném hogy 2 hét alatt beállt volna az akvárium.Továbbá a nitrát és a nitrit szintet sem tudod a víz áttetszőségéből megmondani.Nem akarok okoskodni de attol még hogy átlátszó a víz nem azt jelenti hogy minden rendben van.és ahogy leírták már elöttem,egy kezdő nem fogja ezt kivitelezni maximum egy profi de még közülük sem mindegyik.
2010. júl. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Öntisztító? Ezt mire érted? Arra, hogy mikor áll be a megfelelő egyensúly, amikor már halakat, garnélákat stb. telepíthetsz? Mert öntisztító soha nem lesz az akváriumod, akármennyire odafigyelsz rá. A rendszeres vízcseréket, takarításokat mindig meg kell tenned. Vannak ecosphere akváriumok, de az teljesen más kategória. Te otthon önfenntartó akváriumot nem tudsz üzemeltetni.
2010. júl. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Öntisztító csak akkor lesz, ha magázod magadat!(ön kitisztította már az aksit?)
2010. júl. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!