Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért rosszabb a gömbakvárium...

Miért rosszabb a gömbakvárium egy ugyanakkora téglalapakváriumhoz képest?

Figyelt kérdés
2010. júl. 4. 19:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
mert a gömböt betiltották XD
2010. júl. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%
Azért gondolkozz el, te laknál egy gömbalakú szobában? Miért használja az ember és az állat is a sarkokat. Megfigyelheted.
2010. júl. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
tilos gömbakváriumban tartani a halakat, mert minden ponton egyforma, így semmihez sem tud viszonyítani a benne úszó hal. azaz nincs egy "sarok", ami vmiben különbözne a többitől, és amihez képest a dolgok jobbra, balra, elől, hátul, stb helyezkednek el. nem tudnak tájékozódni benne a halak
2010. júl. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
46%
Pontosan! Az előttem szólót még annyival egészíteném ki hogy aranyhalat meg naphalat a mai napig is lehet gömbakiban tartani mivel annak annyi esze van hogy mire körbemegy az akin már el is felejtette hol van. De komolyan. De am nemértem miért ezt az oldalt használod guglinak
2010. júl. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
2010. júl. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Innantol kezdve hogy abba a gömbakváriumba kerül egy szűrő vagy akár egy koszfolt az üvegre, már lesz viszonyításipont.tehát én biztos vagyok benne hogy ne ez a magyarázat.az pedig hogy ennyire buták lennének a halak....aki ez gondolja annak nincs annyi esze mint hiszi(már bocsánat az erős kifejezésért). már be is bizonyitották hogy ez hülyeség hogy 3 vagy 5 mp-s lenne a memóriája.Pl ha kifogják többször egy szákkal akkor menekülni fog előle vagy ha ugyan oda etetsz mindig ha felnyitod a tetőt,ha felnyitod legközelebb is egy idő után oda fognak menni a halak(nem feltétlen gömb akváriumról és kifejezett hafajról beszélek.
2010. júl. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nyilván egy gömbakváriumban is van a halnak viszonyítási alapja, gyakorlatilag mindenki tesz bele dekorációt és vízinövényeket is.

Egy üres (csak víz van benne) gömbakvárium ugyanolyan kellemetlen lehet a halnak mint egy üres szögletes.

Ráadásul mindkettő rosszul néz ki.

2010. júl. 4. 22:09
 8/12 anonim ***** válasza:
A gömbakváriumban a halak által keltett rezgések, hullámok saját magukra verődnek vissza, amitől megőrülnek, elvesztik a tájékozódó képességüket, plusz nem látnak ki belőle normálisan, csak torz, nagyított képeket látnak, valóban állatkínzás. Nem véletlenül tiltották be.
2010. júl. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Csak mert a gömbben aránylag kevesebb a szabad vízfelület amin szellőzik a víz és így kevés lesz benne az oxigén. Ilyen egyszerű és ez igaz.
2010. júl. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Hektor98 ***** válasza:
Nem tudom mikor volt a TV - be volt , hogy a gömbakvi depresszióssá teheti a halakat.
2010. júl. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!