Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ettől csak rosszabb lenne?...

Ettől csak rosszabb lenne? Nem tudom eldönteni

Figyelt kérdés
Tegnap elment a 8 éves Berni pásztorom és nagyon rossz érzés most. Azon gondolkozok hogy veszek 1 ugyan ilyen kutyát vagy 1 másik fajtát és ugyan úgy nevezem el mint az előző kutyusom. Tudom h nem pótolható de szerintetek jobb lenne vagy csak rosszabb?
2011. ápr. 3. 10:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
szerintem ne ugyan az legyen a neve. mert akkor folyamatosan eszedbe fog jutnii. és akkor mindig nagyon rossz érzésed lesz, és nem fogod őt feltétel nélkül szeretni. de a te döntésed, ha nem lesz tőle rossz érzésed, rajta, mert akkor csak pótolja. de a te döntésed.(: ás sajnáálom hogy meghalt. ):
2011. ápr. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Egy jó tanács! Várj azzal a másik kutyával még egy kicsit...mert mindig a régit keresnéd benne, és a neve se legyen ugyan az..ő ő volt, az új kiskutyád már egy másik lesz..legyen új neve...A régi kutyádat nem fogja pótolni, de egy új kis egyéniség lesz! Amúgy részvét! Enyém 7 éves volt akkor... üdv
2011. ápr. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Minden kutya más-más egyéniség, jellem.

Ugyanúgy elnevezni egy teljesen más kutyát (még ha ugyanolyan fajta is) szerintem nem szerencsés. Pláne h ezzel tudat alatt is ugyanolyan elvárásaid lennének vele mint a másikkal voltak. És szerencsétlen kutya nem tudna megfelelni azoknak, mert egyszerűen ő nem a másik lenne.


Másik kutyát venni csak akkor amikor érzed, h nem az elvesztett kutyust szeretnéd vele pótolni (és elfelejted azt h ugyanúgy nevezed el...) Mert nem lenne jó ha a következő kutya kevesebbet kapna azért mert te még nem engedted el az előzőt. A gyásznak időt kell adni, és megvan a maga menete/szakaszai.

2011. ápr. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Most ha úgy érzed, hogy megnyugtat, akkor add neki uazt a nevet, de biztonságból adj egy másikat is, és ahhoz is szoktasd, ha később úgy érzed mégis zavara régi név, akkor hívhatod úgy.

Én személy szerint nem adnám neki uazt a nevet.

Ez béna példa, de volt egy terhességem, és már nevet adtunk a babának, de sajnos elvetéltem. Nagyon szerettem volna a második babámnak is uazt a nevet adni, de mindenki lebeszélt róla, hogy mindig az jutna eszembe életem végéig, és igazuk volt, még így is sokszor eszembe jut, ahogy a mostani babámra nézek...:-(

2011. ápr. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Doruss ***** válasza:

Nekem tavaly májusban pusztult el 10 éves német juhászom, Gina. Egy csomó ideig nem is akartam kutyát, mert nagyon hiányzott, és tudtam, hogy egy kutya sem lesz képes pótolni, mert együtt nőttem fel vele.

Már továbbléptem, de még mindig nincs olyan nap, hogy ne jutna eszembe. Még mindig hiányzik. Két hét múlva hozzuk el az új kutyát, moszkvai őrkutya lesz. A szüleim német juhászt akartak, de én nem akartam, mert olyan kutyát szerettem volna, aki semmiben nem hasonlít Ginára. Mert nem akartam, hogy a helyébe lépjen, helyettesítse, hanem valami teljesen másra vágytam, féltem, hogy ha egy hozzá nagyon hasonló kutyánk lesz, akkor folyton Ginára gondolnék, és az nem lenne jó.

Én a helyedben teljesen más kutyát választanék. Vagy legalábbis a neve más lenne.

Nagyon sajnálom, részvétem!! :(

2011. ápr. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Azon hogy a fajtája ugyan az legyen még gondolkozok mert ennek a kutyának lelke van mindegyiknek van de ez megfogott gyerekszerető és ez nálunk nagyon fontos! Igazatok van ha ugyanaz lenne a neve akkor mindig a másik kutyusom jutna eszembe még járni szeretnék az új kutyussal mert nem pótolni szeretném rögtön
2011. ápr. 3. 10:49
 7/11 anonim ***** válasza:

Amikor az én nj.-om ment el 9 évesen, igaz volt egy másik is a nj. mellett, én valahogy nem tudtam másik nj. venni. Nem az anyagiak miatt, hanem az emlék, és hogy minden nj.-ba az én kutyám keresném.

Bár a meglévő kutyám lekötött valamennyire,de azt az ürességet nem tudta pótolni.

Olyan két hónap múlva kerestem meg egy tenyésztőt, de egészen más fajtájú kikutyát jegyeztettem elő. Kb. egy év múlva hoztam haza a kicsit, mert hát az élet megy tovább, de nem tudnám ugyan úgy nevezni, de így sokkal könnyebb. Ettől függetlenül a nj.emléke örökre itt marad a fejembe, soha nem fogom tudni elfelejteni Őt....

2011. ápr. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Emberek, ez egy kutya. Kész körmenetet rendeztek itt neki... jó hogy miséztetni nem akartok a kutyamennyországba kerüléséért.

Kérdező, vegyél másikat, jobb lesz.

2011. ápr. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Utolsó! te mekkora GYÖKÉR vagy!!!!!


Egy kutya NEM tárgy. Ha meghal egy olyan állat amelyik családtag volt, akkor a család tagja ment el, és igen nagy ür lesz utána ami úgy fáj mintha a gyereked ment volna el.

Nem kívánom neked hogy meghaljon a gyereked de egyszer megtapasztalhatnád.....

2011. ápr. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem tárgy. Állat. Háziállat. Nem a gyereked, nem az apád, nem a testvéred. Egy eb, amiből az egyik kutya, a másik meg oktalan.

Tanuld meg a helyén kezelni a dolgokat, kislányom. Vagy kisfiam, vagy a pokol tudja mi vagy ennyi ésszel.

2011. ápr. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!