Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért büdös az akvárium?

Miért büdös az akvárium?

Figyelt kérdés
Szombaton kerültek halak a vízbe. Előtte üres járaton volt. Ma ahogy levettem a tetejét olyan büdös állott víz szagot éreztem. Tiszta a víz. Állandóan megy a szűrő és a fűtő. A világítás is de estére ezt kikapcsoljuk. Enni egy nap egyszer kapnak. 30l-es. 5guppi és 2 páncélos harcsa.
2019. ápr. 29. 10:01
1 2
 11/14 Tevenyereggyarto ***** válasza:

A vízfodrozást úgy kell érteni ,hogy a szürőt úgy állítod be ,hogy ahol kinyomja a vizet ott a felszín fele irányítod. Ezzel hullámoztatja a felszínt így oxigén oldódik a vízbe. Ennek segítségével kialakítasz egyfajta áramlást az akvában (mondjuk hosszirányban fodrozza s a szemből levő üvegnél majd visszafordul az áramlat így körkörösen fog áramlási a víz).

Növényzet esetében érdemes gyorsan növő növényeket is beszerezni mert azok jól bontják a nitrogénvegyületeket (ammónia, nitrát, nitrit). Ilyen pl: argentín átokhínár; kocsánynélküli ambúlia; H.M. ;békalencse stb. A gömb noha egyedül kevés lesz. Továbbá ajánlom az anubias fajokat (vizilándzsák) lassan nő de szívós, és a cryptocorinokat.

A moha persze termel oxigént de önmagában az kevés ezért kell a vízfodrozás.

2019. ápr. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Salx Narval ***** válasza:
Az akváriumvíznek nem lehet kellemetlen szaga, mármint ha valaki nem tartja kellemetlennek egy tó vagy nagyobb folyó környékén érezhető szagokat. Ha van a tetőn levegőnyílás vagy valami nyitható rész azt azért érdemes legalább résnyire megnyitni, hogy ne fülledjen meg a levegő. Talán még egy egy apró ventilátor beszerelése sem túlzás, nyáron is hasznos lehet a víz hűtésére. Szűk és "zárt" térben a vízpára és a lámpák melege fura áporodott szagokat csalhatnak ki egyes műanyagokból is, szóval mindenképp érdemes egy kevés légmozgást biztosítani. Minden élő növény és vízinövény részt vesz a gázcserében az algáktól a mamutfenyőkig. Az tényleg fontos, hogy a szűrőből kiáramló víz mozgassa a felszínt, ennek a mértéke ekkora akváriumnál egy esőztetővel tompítható. A felszínre máj mohát a kövekre, gyökerekre jávai mohát és páfrányt ajánlanék, ezek kis akváriumban is jól mutatnak és könnyen beszerezhetőek. A páncélos harcsák kevesen vannak de még így is kicsi nekik ez az akvárium, hacsak nem törpe páncélosokat vettél. A guppikból érdemes csak hímeket tartani, hogy ne okozzon gondot a szaporulat idővel.
2019. ápr. 30. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Szerintem törpe a páncélos harcsa mert kB.akkora mint a guppi. Lehet az a baj hogy a teteje teljesen zárt. Kicsit tető nélkül hagytam és nem éreztem után a a szagot annyira. Van egy kis rész ahol etetni lehet. Ezentúl az inkább nem zárom le. Tudjon levegőzni. Növényt is veszünk még bele mindenképpen. Ha belejövünk az akvárium "kezelésébe" akkor majd szeretnénk nagyobbat.
2019. ápr. 30. 10:51
 14/14 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Szerintem is vegyél nagyobbat ha érdekel az akvarisztika. Ez a 30 liter erősen határeset, ezen alul már törvény tiltja gerinces állat tartását.

A legjobb egy 60-80 literes akva. Itt minél nagyobb annál jobb mert könnyebben beáll, könnyebb fenntartani a biológiai egyensúlyt. Arra figyelj ,hogy ne pakold tele halakkal mert túl lesz telepítve s könnyen egy pöcegödörré válhat. Inkább növényzettel, kövekkel dekorálj s a halak legyenek másodlagosan dekor ügyileg. Arra is oda kell figyelj ,hogy mi mivel társítható. A guppy + corydoras (törpe páncélosharcsák) jó összeállítás, de ha mondjuk melléjük raknál egy bettát (sziámi harcoshal) akkor azzal ki is nyírnád a guppykat.

2019. máj. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!