Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kaptam egy gömbakváriumot 6...

Kaptam egy gömbakváriumot 6 l-es és 2 aranyhal van benne, kell bele levegőztető?

Figyelt kérdés
2008. nov. 11. 19:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
0%
az aranyhalak elég szívósak, szal ha gyakran takarítod az akváriumot nemhiszem h kéne :D nekem is ilyen volt és semmi bajuk nem lett így h nemvt.. :) de azért várd meg amig válaszol más is :D
2008. nov. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
23%

Szerintem tegyél bele valami növényt.

Azért is, mert különben beleőrülnek a halak a folytonos keringőzésbe.

Nem lenne szabad gömbakváriumot készíteni.

2008. nov. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
11%
Tisztító vízpumpa nagyon jól jonne bele mert para nap alatt teljesen bezoldulne a víz(nekunk is van akváriumunk) ezt a pumpat kulonbozo meretekben lehet kapni szoval szerintem vegyel bele pár ezer forintert mar lehet kapni. es meg novenyek is kellenének bele .é vehetsz meg bele csigakat es azokat a tapados halakat is amik tisztitjak a vizet ... remelem segitettem valamit
2008. nov. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Milyen szert tegyek bele,amitől tiszta marad a víz?
2008. nov. 11. 21:03
 5/19 anonim ***** válasza:
59%

Nem szabadna gömbakváriumban halat tartani, minden akvarista ezt mondja. Ha már megvan, én tennék bele növényt mindenképp, levegőztetőt is (pumpa, cső, porlasztó), de elég, ha kis fokozaton megy, hogy a víztisztítót hogy lehet gömbakváriumra szerelni, ötletem sincs, de kéne bele, illetve amit az előttem válaszoló írt, tapadós hal, azt úgy hívják, hogy algaevő harcsa, nevéből adódó, hogy miért fontos, hogy legyen egy akváriumban ilyen hal.


Ha megteheted, cseréld le a gömbakváriumot másikra, nézz szét a vaterán, a halnak rossz idővel. (ugyanígy vannak tartási szabályok más állatokra is, kár, hogy sokan nem figyelnek oda, de az ilyen apró odafigyelések meghosszabbítják a háziállatok életét)

2008. nov. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
29%
Azért jó lenne ha lenne benne levegőztető.Egyszer nekem először volt akváriumom vttem bele 4 aranyhalat.Nemtudtam a levegőztetőt használni és nem pumpálta bele az oxigént a vízbe.Másnap reggelre kettő el is pusztult a többi meg ott fuldoklott a vz tetején.Annyit szenvedtem azzal a levegőztetővel mire sikerült működésbe hoznom.Azóta már mindent megtanultam és nem történt utána ilyen bajok.
2008. nov. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
2%
Nekem is 6l-es gömbakváriumom van két aranyhallal. Alján kavics van, meg van benne egy műnövény + kettő gömbmoszat ami valamelyest titsztítja a vízet és a halaknak is jól jön, ha nasizni van kedvük. Hetente 1x tisztítom, nincs benne levegőztető, mégis jól érzik magukat benne a halacskáim.
2008. nov. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Ugyanígy van nekem is még eddig semmi bajuk,teszel bele valami szert,hogy tiszta legyen a vízük?
2008. nov. 11. 21:39
 9/19 anonim ***** válasza:
41%

Az aranyhal alapból nagy tér igényű hal... most számítsd ki hogy KB. 1 cm/1 l

Szval ez nem valami jó növényt aranyhalhoz ne tegyél max műt...

1. azért mert általában megeszi/kitúrja stb

2. foglalja a helyet és nincs úszótér...

2008. nov. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 kzs ***** válasza:
50%

Ami a gömbakváriumot illeti: ez csupán üzleti fogás. Az akvarisztikában csupán áru, amit el kell adni.

Az akvarisztika ugyanis arról szól, hogy a természet kicsiny darabját visszük be a lakásunkba/házunkba.

Örömmel figyelhetjük meg kedvenceinket, ahogy úszkálnak, játszanak egymással, eserleg szaporodnak.

Na, erre a gömbakvárium nem alkalmas.

Én gömbakváriumba maximum díszköveket, ásványokat tennék, de élőlényeket semmiképp.

Gondolj bele: Egy ilyen "gömbakváriumnak" nevezett szörnyűségben a hal csupán ácsorog, maximum körbe-körbe úszik. Semmiképp sem jó, annál is inkább mert az aranyhal viszonylag nagyra nő, tehát hamar kinövi.

Én azon a véleményen vagyok, hogy nem kötelező akvarisztikával foglalkozni. Ha viszont valaki belekezd, teremtsen meg mindent, ami az adott élőlény megkíván.

A kérdésedre válaszolva: az aranyhal oxigénigényes, ezért jó szolgálatot tesz egy levegőztető.

Javaslom, hogy amint lehetőséged nyílik rá, szerezz be egy nagyobb, téglalap alakú akváriumot - ehelyett a gömbszörnyűség helyett!

2008. nov. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!