Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kaptam egy gömbakváriumot 6...

Kaptam egy gömbakváriumot 6 l-es és 2 aranyhal van benne, kell bele levegőztető?

Figyelt kérdés
2008. nov. 11. 19:59
1 2
 11/19 anonim válasza:
50%
Nekünk is volt gömbakvárium, egy rövid ideig. Csak annyit fűznék hozzá, hogy az algaevő harcsa nem jó bele, mert a mienkből "megszökött". Nem volt teteje, de akkor sem tudom, hogy csinálta a kis ügyes. Szűrőt mindenképp tegyél bele, mert az aranyhal elég nagyot csinál, és gyorsan koszolódik a víz. Viszont általában a szűrők levegőztetővel egybeépítve kaphatóak, így a kérdés el is dőlne, ha ilyet vennél.
2008. nov. 12. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
20%
A gömbakvárium tényleg gáz. ha lehetőség van rá cseréld le egy kicsit nagyobb szögletes szettre, amiben már benne van minden. 6L naon kevés még 2 halnak is. Ráadásul gömb:-( nem jóóóó... Az aranyhal a leg"koszosabb" halfajta, sűrűn kell pucolnod majd ha semmi levegőztető szűrő..stb nincs benne. Cseréld le!
2008. nov. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
14%
Segítségül egy kis 20 L es Tetra akvárium szett(levegőztető szűrő+ vízkezelő+ kaja+ szűrőbaktérium indító kb 15 e Ft. Aranyhalnak pláne 2-nek ideális
2008. nov. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:
64%

Neeee!!Nekem is voltak,mindig erre vágytam!Kb 3 napig élvezhettem öket,elpusztultak:(Nem értettem miért.Aztán egy díszállatkereskedésben egy kedves eladó felvilágosított,hogy mi volt a baj...

Elmondta:az aranyhal-és a többi-gömbakváriumban olyan,mint az ember a liftben,aki nem bírja a bezártságot,a tükör miatt,körbe-körbe..ezért pusztultak el.ez csak egy hóbort a Tv-böl,ami nagyon jólnéz ki,de nem halaknak...Egyetlenegy halfajta van,ami bírja.sajnos nem tudom a nevét,valami harcos,egyedüli.

Ez a vélem´nyem,saját tapasztalatom,remélem,segíthettem!

Sok szerencsét!!

2008. nov. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:
17%
Nekem is van akváriumom,és szerintem se szabadna azt venni,mertnem tudod berendezni kellőképpen az alakja meg a mérete miatt!Ha teheted cseréld le!Remélem tetszenek a halaid:)
2008. nov. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
78%
Egy hat literes akvárium akkor is kicsi lenne az aranyhalnak, ha nem gömb lenne és csak egyet tartanál! SOKKAL nagyobb akváriumba valók! Sokan csak kerti tóba ajánlják! Az, h megél benne, nem azt jelenti, hogy jól is érzi magát! Nem az a két fokozat van, hogy elpusztul vagy boldog!
2008. nov. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
83%
Miért van az, hogy akik szerint állatkínzás így tartani a halakat, sorra lepontozzák? Pedig teljesen igazuk van! Valaki(k)nek nagyon fájhat az igazság...
2008. nov. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
58%
Aranyhalnak alsó hangon 100 liter kell,és nem 6.
2009. szept. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Velem is igy bolt amig fel nem világositottak a neten. (vagy is itt)

Nekem is volt egy szép gömb akvim de szerintem az volt 12 liter is. Először kaptam bele aranyhalat. Birták egy darabig de aztán elpusztultak. Aztán guppikat. Naponta elpusztultak. Igy elraktam a gömbakváriumot és vettem egy 50 litereset.Még most is boldog gupp tartó vagyok de inkább a bettákkal foglalkoznék.Vannal hólyagcsigáim is és páncélos harcsák is.

2013. máj. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!