Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tengeri akvárium lefolyó,...

Krisz153 kérdése:

Tengeri akvárium lefolyó, kifolyó eltört hogy javitsam?

Figyelt kérdés
Szoval adott az akvárium 180 L ! Két 40 mm er és furattal a fel töltő ág az normális azzzal semmi gond a gumi cső rá tud csatlakozni és kész ! Viszont a kifolyó ág számomra relytely mert van egy fésűszűrő házzal és a 40 és lyuk egy műanyag csatlakozóval es gondolom oda is egy csatlakozás kene a PVC csőnek ! De kívül is van egy műanyag ház kettő darab lyukal ... nem értem hogy minek a kettő lyuk a víz lefolyásához ? Az egyiket dugozzam le szerintetek ? A másik kérdés hogy minek kívülre is egy műanyag ház ? És a műanyag háznak nincs is teteje az esetleg azért van hogy a víz kapjon levegőt a lefolyáshoz ? Nem értem az egészet ! Én arra gondoltam hogy az akvárium kifolyó ágához hozza kötöm a PVC csövet és hagy folyon :D csak felek hogy akkor nem kell neki levegő hogy le tudjon folyni a víz ?

#akvárium #lefolyó #tengeri #akvárium építése
2019. máj. 22. 19:48
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Szerintetek az jó megoldás lenne hogy a fekete doboz meg marad a vízben a németes csővel kivezetem , meg szabadulok a fehér dobztol mert felesleges szerintem és ami kijön a cső arra rá vezetem a PVC csővet ami megy a technikai tartályba ?
2019. máj. 24. 18:15
 12/24 A kérdező kommentje:
Meg még egy olyan kérdés hogy az akvárium hátulja de csak a hátulja le van festve feketére , nem tudom biztosan mi a szerepe de szerintem csak anyi hogy a bemeneti és kimeneti csövetek el takarja ... én al akarom szedni hogy ne legyen fekete vagy maximum meg nagyon oldat két csíkot , szerintetek mivel lehet le oldani ?
2019. máj. 24. 18:24
 13/24 anonim ***** válasza:

Nem véletlenül van az olyanra kitalálva.

Nem látom át teljesen, de vannak benne biztonsági megoldások, amiket nem szabad kihagyni.

Ne felejtsd el, hogy ez egy gyári külső szűrővel ellentétben , ami zárt rendszer, ez nyitott rendszer.


A zárt rendszerben ha elakad a víz, az elakad, leáll, és csókolom.

A nyitottban, ha bármi probléma adódik a feltöltéssel, attól nem áll le a lefolyás!

Gyakorlatilag mint amikor vízcserénél egy csővel leszívod a vizet. Simán leereszti neked az összes vizet a szobádba, ha valami miatt elakad a visszapumpálása a víznek.


És mivel nyitott rendszer, ott konkrétan kell az emelési magasság, nem úgy mint a zárt rendszernél, ahol ez csak egy üres szó, mert semmit nem kell emelni, hiszen a nyomáskülönbség ugyanannyit tol visszafelé a vizen.


Na most amikor leereszted csővel a vizet, és kihúzod a csövet, tehát belevegősödik a rendszer, akkor leáll a gravitációs lefolyás.

A 6. képen lévő csövön lévő kis lyukak valami ilyen célt szolgálhatnak, amíg víz alatt vannak, addig lefolyik a víz, ha lecsökken a vízszint, akkor leáll a lefolyás., tehát az akváriumban is csak addig a szintig tud lemenni a víz.

2019. máj. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Ne szedd le a festéket, nem rossz a fekete háttér, legalábbis jobb, mint egy félig leszedett, mert tökéletesre azt az életben nem szeded le.

Hígító a megszáradt festéket nem oldja.

Más felületről hőlégfújóval le lehet olvasztani, és spaklival letúrni, de az üveg elreped tőle.

2019. máj. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Majd ajánlok egy embert face-n, akinek nagyobb gyakorlati tapasztalata van tengeris külső szűrőben.
2019. máj. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
2019. máj. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Látod, itt is van a leszívón egy kis biztonsági lyuk. És a vízpumpa tartálya is kicsire van hagyva, hogy ha meg a lefolyás akadna meg valahol, akkor ne az egész szűrőből tolja fel a vizet az aksiba, mert az nem fér el benne, és megint csak elázás lenne a vége, hanem csak a pumpa tartályából, annyi víz meg jó esetben még elfér az aksiban.

Ez is egy biztonsági óvintézkedés.


Csak ez úgy van összerakva, hogy alulról szívjon, ami amúgy sokkal jobb, csak tengerinél meg felülről -is- kell, ezért másabb a tiéd.

2019. máj. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

[link]


Itt kérdezősködj, valószínűleg többre mész majd.

2019. máj. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
40 mm eres átmérőjű lyuk van az akvárium üvegen legrosszabb megoldásban is 32 PVC csövet használnék nem hiszem hogy annyira barbár lennék hogy lenne olyan koszos a tengeri akvariumom hogy ezen ne tudjon le folyni a víz de ha lenne olyan koszos is egyből le állítanám . Vagy szerintetek el tud dugódni ?
2019. máj. 24. 18:43
 20/24 anonim ***** válasza:

Ha nem is gyakori, vagy nem túl reális, akkor is el tud dugulni, és erre fel kell készülni!


Azt kell szem előtt tartani, hogy nyílt rendszer. Nem olyan zárt mint egy gyári külső szűrő, ami egy körforgás, amit bárhol megakasztasz, akkor leáll az egész.


Itt a feltöltés nélkül is megy a lefolyás, meg a lefolyás nélkül is megy a feltöltés. Amíg ezt valami meg nem gátolja.

Szóval mindenféleképpen úgy kell összerakni, hogy számíts rá, hogy igenis, de eldugulhat!

És ha nincs lefolyás, de van visszatöltés, akkor arra az esetre is fel kell készülni, meg a fordítottjára is, ha a feltöltés gyengélkedik. Mert az is tud ám, bőven meglepetést okozni.

2019. máj. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!