Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tengeri akvárium lefolyó,...

Krisz153 kérdése:

Tengeri akvárium lefolyó, kifolyó eltört hogy javitsam?

Figyelt kérdés
Szoval adott az akvárium 180 L ! Két 40 mm er és furattal a fel töltő ág az normális azzzal semmi gond a gumi cső rá tud csatlakozni és kész ! Viszont a kifolyó ág számomra relytely mert van egy fésűszűrő házzal és a 40 és lyuk egy műanyag csatlakozóval es gondolom oda is egy csatlakozás kene a PVC csőnek ! De kívül is van egy műanyag ház kettő darab lyukal ... nem értem hogy minek a kettő lyuk a víz lefolyásához ? Az egyiket dugozzam le szerintetek ? A másik kérdés hogy minek kívülre is egy műanyag ház ? És a műanyag háznak nincs is teteje az esetleg azért van hogy a víz kapjon levegőt a lefolyáshoz ? Nem értem az egészet ! Én arra gondoltam hogy az akvárium kifolyó ágához hozza kötöm a PVC csövet és hagy folyon :D csak felek hogy akkor nem kell neki levegő hogy le tudjon folyni a víz ?

#akvárium #lefolyó #tengeri #akvárium építése
2019. máj. 22. 19:48
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Nekem gyári külsőm van, nem csinálok nyilt rendszert.


180 liter amúgy is egy semmiség nyitott rendszerhez. 500 liter alatt nem csinálnék nyitott rendszerű szűrőt.

Még ha házilag csinálnék szűrőt, akkor is egy zárt rendszerűt csinálnék , vagy több zárt rendszerűt 3-400 literig.

2019. máj. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Egyébként ha ezt a helyzetet kéne megoldanom, akkor közvetlenül az üvegre csatlakoznék a pvc csővel.

De a leszívást akkor másképp kell megoldani, mert ha mélyebbről szív, akkor az úgy nem biztonságos.


Ezért ajánlottak az akvafarmot, mert nem tudom, hogy tengerit fentről érdemes szívni vagy lentről, és milyen biztonsági megoldásokat szokás beépíteni.


Édesvízi sügéreseket szokták ilyen nyitott külső tartállyal szűrni, azt alulról szokás leszívni, mint rendesen a gyári külső szűrőknél is. És a vízfelszín alatt pár centivel van egy biztonsági furat, amit ha elér a víz, belevegősödik a rendszer.


De tengeriben nem vagyok otthon.

2019. máj. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:
Meg egy kérdés , technika tartály lehet plexibol ? Mik a hátrányai ?
2019. máj. 26. 18:42
 24/24 A kérdező kommentje:
Üdv nem vagyok benne biztos hogy milyen teljesítményű pumpára lenne szükségem egy 200 literes akvárium hoz 1-1.5 méter magasságba kene a technikai tartályból fel nyomni a vizet . Hány liter per órás pumpat keressek ?elsősorban külső pumpát keresek ami nem a vízben van de elég az is hogy körülbelül 1000 liter vizet tudjon megmozgatni vagy nem is tudom menyi az ideális . Köszi előlre is
2019. jún. 6. 21:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!