Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvárium algásodás?

Akvárium algásodás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy 54 literes akváriumom, Tetratec APS 50 légpumpával, Versamax FZN-2 külsőszűrővel, uv lámpával a szűrő végén. Egy kubai kékrák a lakója és valamiért az akvárium nagyon algásodik. Az aljzat az akvárium üvege és a tereptárgyak is, sőt még a rák háta is olyan )):.

Kb. havonta csinálok egy teljes vízcserét ahol lemosok minden algát. Korábban próbáltam a heti 1-2x-es részleges vízcserét, hogy hátha a gyakoribb megoldja, de nem.

Ha valakinek van ötlete, szívesen várom.


2019. máj. 26. 22:08
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Rendben, akkor növényzet, heti részleges vizcsere, uv lampa kikapcsol, es szűrőanyag beszerzese a feladatom. Köszönöm szépen a segítséget mindenkinek.
2019. máj. 28. 12:28
 12/15 A kérdező kommentje:

Illetve még egy utolsó kérdés. Régebben olvastam valahol, hogy elvileg a borostyán level is jó ha van az akváriumban mert fahéjsav ázik ki belőle ami szintén gátolja az algák kialakulását.

Ez igaz?

2019. máj. 28. 12:41
 13/15 anonim ***** válasza:
Nem igaz. Ez egy másik történet.
2019. máj. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Értem. Még annyit kérdeznék, hogy a szűrőnek éjjel nappal mennie kéne ha jól tudom, viszont nem tudok aludni tőle… Van valami alternatíva?
2019. máj. 29. 23:00
 15/15 anonim ***** válasza:

A szűrőnek mennie kell! Nincs alku!

Ha eddig éjszakára kikapcsoltad, akkor az is okozhatja az algásodást.

Cserélj szűrőt, zárd be az ajtót vagy dugd be a füled. De a szűrőt ne állítsd le, csak ha tisztítod.

Egyébként mi zavar?

A zúgása? Vagy öreg, vagy koszos.

A csobogás? Vegyél levegőztetőt...

2019. máj. 29. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!