Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen halakat lehet venni...

Peca1000 kérdése:

Milyen halakat lehet venni Helena csiga mellé, hogy ne egyék meg a petéiket?

Figyelt kérdés

60l-es akváriumba fogok Helena csigákat tenyészteni.


Szeretnék még halakat is venni, elsősorban elevenszülőkre gondoltam, nehogy a Helena felfalja az ikráikat (szivárványos, Endler guppi, Platti, stb. de csak egy faj egyedeit).


Olvastam, hogy a halak zöme tápláléknak tekinti a Helena petéit.


Van olyan hal, ami bírja a kemény, és meleg vizet, ekkora helyen is jól elvan, és nem bántja a csigák petéit?



2019. máj. 31. 20:57
 1/3 Salx Narval ***** válasza:
Látom nem nagyon kapsz választ.:D Az az igazság, hogy én sem tudok biztosat mondani mert sohasem figyeltem meg, hogy eszik e petéit vagy sem, nem is láttam hová rakta.:D Egy biztos az én 300-literes akkor még társas akváriumomban szaporodni tudtak úgy is, hogy talajlakó halak is voltak pl anci és páncélosok, sőt egy nagy torokátum is. Szerintem 60 literbe az endler jó választás lehet de én csak hímeket tennék bele mert különben hamar túlnépesedik. A plattiknak alapból kicsi ez az akvárium. Úgy vélem bármelyik nano hallal együtt tarthatóak 60-literben csak a homokos talajra kerüljenek gyökerek és laposabb szilák némi mohával.
2019. jún. 2. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! :)


Akkor megpróbálom az Endler guppikat, elég kicsinek tűnik a szájuk, talán nem férnek bele :)

2019. jún. 2. 20:32
 3/3 Salx Narval ***** válasza:
Nem fogja őket érdekelni a csigapete, pláne ha rendszeresen adsz fagyasztott kaját, pl szúnyoglárvát is. A csiga is szereti.:D
2019. jún. 3. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!