Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Egy lónak vagy szarvasmarha...

Egy lónak vagy szarvasmarha félének (ide sorolom a bölényt és a bivalyt is) hogyan, milyen gesztussal tudom bebizonyítani, hogy szeretem vagy hogy nem vagyok ellenséges?

Figyelt kérdés

A ló igaz, hogy megengedi, hogy megsimogassuk, de hallottam, hogy a ló nem veszi jó néven, ha a gazda rátenyerel a farára. Egy tehenet amikor utoljára megpróbáltam megsimogatni, akkor döfő mozdulatot végzett a fejével.

Tudom, ezek az állatok nem kutyák vagy macskák, csak érdekel, hogy az ő testbeszédükben miként működik az ilyesmi.


2019. szept. 15. 21:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak nem tejelő tehénről van szó, akkor jobb ha békénhagyod a többszáz kilós kérődzőket. Lehet, hogy cukik de ha nincsenek emberi kézhez szokva akkor bizony agresszívek és simán felöklelnek, ami könnyen halálhoz vezethet.
2019. szept. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
61%
Aki a ló seggét fogdossa, eleve nem lehet túl épelméjű...
2019. szept. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az extenzíven tartott barmok nem igénylik (nem szeretik) az ember közelségét. Általában orvosi és ápolási alkalmakkor kerülnek emberközelbe, így sokszor kellemetlen élményeik vannak.

Úgy tudod őket megnyugtatni, ha tőlük elfelé mész szépen lassan.


A tejelőtehenek napi kapcsolatban vannak az emberrel, hozzájuk beszélni kell.

A kezes lovaknak is segít a beszéd, test mellet tartott kar, lassú mozdulatok.

2019. szept. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A farra tenyerelés egy alapvető szokás a lovaknál. Ha mögöttük haladsz el (pl. ápolásnál átmész a másik oldalukra) akkor rá kell tenned a kezedet a farukra, hogy tudják: ott vagy mögöttük, te motoszkálsz ott, nem valami ismeretlen potenciális veszélyforrás.


Azt nem szeretik, ha hirtelen, váratlanul a farukra csapnak. Támadásnak vehetik (nem tudják hirtelen, hogy mi csapott rájuk) és védekezhetnek.

2019. szept. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!