Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » A tojásban mi az a piros pötty?

A tojásban mi az a piros pötty?

Figyelt kérdés

A legtöbb tojásban benne van egy piros, véreses pötty. Kérdeztem itthon, anyum azt mondta az a szíve a kiscsibének, mert ő úgy tudja, hogy mindenhol a szív jelenik meg előbb.

Kérdeztem apumat is, de ő meg nem tudta a választ. Annyit mondott ez nem szív. Megkérdeztem a biológia tanarnőmet is, ő azt mondta sperma. Próbáltam megfogni, de kicsit keménynek éreztem, mintha kis kő darab lenne.



2020. febr. 4. 19:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
17%
Anyukád jól tudja, az a szív, de még nem dobogott, csak elkezdett kifejlődni. Ezért kell hűvös helyen tárolni a tojást. A biológia tanárnőd meg igazán elsüllyedhetne szégyenében.
2020. febr. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
"A Talmud két okot említ a tojásban előforduló vérpötty okaként, igaz mindkettő megtermékenyített tyúkokra vonatkozik: (1) a tyúkot természetesen úton termékenyítették meg, így a tojás ténylegesen embrió (2) a tyúk valamiféle rendellenessége miatt keletkezik vérpötty a tojásban"
2020. febr. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
63%

Az valószínűleg vérrög, az embrió nem véres.

Amúgy bolti tojás vagy háztáji friss?

Ha bolti végképp nem embrió, mert a gazdaságokban a tojó tyúkok sose találkoznak kakassal.

Itt egy kép, ezen egy szemes tojás van vérröggel együtt.


[link]

2020. febr. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
36%
Úgy hívják, hogy csírakorong, ebből fog kifejlődni az embrió.
2020. febr. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%

4. Baromira nem!

A linkelt képen van az embrió legelső szakasza...

Az embrió csak keltetés (azaz megfelelő és folyamatos hő és pára biztosítása) mellett kezd fejlődni!

Ha te egy szemes tojást nem raksz keltetőbe vagy nem hagyod a tyúk alatt, akkor az nem fejlődik.

2020. febr. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

Tisztázzuk. A vérrög kocsonyás, nem piros, inkább barna, nem véres, de a szív igen. A szív kezd kifejlődni először, már a 3. napon és kb a 8. napon kezd pulzálni. Ha melegebb helyen van tartva a tojás, akár szobahőmérsékleten bizony elindulhatnak a folyamatok, bár kikelni nem fog, még dobbanni sem valószínűleg, de az is megeshet. Mamám szokta mesélni, hogy a félrerakott tojásokat megfőzte és bennük volt az embrió, saját, házi tojások voltak. Egyébként bőven elég, ha a tyúk alatt marad hosszabb ideig, kotlós van, vagy nyár és sokáig vannak melegen a tojások. A páratartalom mértéke ilyenkor annyira még nem lényeges, hiszen az leginkább az oxigén áramlását, illetve a letapadást gátolja. Keltettem már többször csibét, papagáj fiókákat is volt szerencsém napról-napra látni fejlődni a tojásban...#1 voltam.

[link]

2020. febr. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
20%
#5: Persze ez rendben. De az akkor is a csírakorong, és megfelelő körülmények mellett (remélem, így már jó) akkor is ebből lesz az embrió, még ha mínuszra pontoztok, akkor is! :D
2020. febr. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
77%

6. Te netto hülyeségeket beszélsz!

Hogy fejlődne már az embrió szobahőmérsékleten, amikor legalább 37 fok kell neki??

Mellesleg 28 fok alatt meg megáll a fejlődése...

A vérrög meg kemény piros,barna vagy feketés pötty, elvégre nem véletlenül rög a neve.

Amit belinkeltél az meg a lámpázásról szól, ami itt lényegtelen...

Ez viszont a keltetésről szól:


[link]

2020. febr. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
64%
2020. febr. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
#8 Miért is? Mert saját szememmel tapasztaltam meg? Mert nem vagyok kezdő a témában? Mert mamám nem kamuzik? A videót megnézted? A szívvel kezdődik minden. De a lámpázásos képeken is látszik a fejlődés. Próbáld ki, ha nem hiszed, hogy megindul a fejlődés. Amúgy meg felesleges vitázni, a belinkelt dolgokból már el tudja dönteni a kérdező, hogy mi is az.
2020. febr. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!