Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Lányok, ti képesek lennétek a...

Lányok, ti képesek lennétek a házi csirkét levágni, vagy nem tennétek ilyet már semmilyen esetben sem? Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés

Nekem srácként az, hogy az ipari állattartást elitélem, mert abban semmi emberi nincs, hogy bezárva, állathoz méltatlan módon tartják az állatokat és aztán egy futószalag végez velük.


De mivel szeretnék magam is csirkéket tartani, attól már nem félnék, hogy a sajátjaimat levágnám.

Az szerintem egy tiszta és normális dolog, ha az ember ki meri oltani a dobogó szivet.

Régen amerikában a fiatal 7-8 éves srácokat kiküldték egy fegyverrel az ólba, hogy lelőjék a disznót.

Ez volt a férfiak beavatása.


Én úgy gondolom aki erre képes, az tiszteli az állatot eléggé, és szereti is. Én a csirkéket jól tartanám, szép gyepen. A levágás viszont az élet része.

Mikor a kFC-ben álltok sorba, gondoljatok erre.

Azokat a csirkéket nem kellett leölnie embernek, de nem is láttak napfényt soha.


Másrészt ha egy lány vega azt megértem, a vegetáriánus életmód etikailag nagyra becsülhető, számos nagy elme ellentmondott a húsevésnek, például Leonardo da Vinci is, aki ketrecekben vásárolta a piaci madarakat, majd engedte őket szabadjára.


Mit gondoltok?



2020. febr. 17. 09:42
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
37%
#7 Nem ellened irányult a válaszom. Máshogy kell őket megfogni. A csirkének a szárnyát és lábát fogod meg, míg egy nimfát kézre, pontosabban ujjra kell szoktatni, bizalom elérésével.
2020. febr. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

Egyébként a vadállatokat tekintve ez igaz.

A mókusok még a kisebb madarakat is megölik sokszor.

Vagy épp a csimpánzok, van, hogy a szomszédos törzset megtámadják és olyankor a kicsiny cismpánzokat megeszik.


A NatGeo-n volt egyszer müsor is erről.

Félelmetes volt.

2020. febr. 17. 11:14
 13/26 anonim ***** válasza:
36%
Biztos van, aki ebben ügyesebb, én másban vagyok ügyesebb, ebben ügyetlen vagyok és be is ismerem. Ha valaki megfogja és leöli, én megfőzöm, akkor már nem mozog. :-D
2020. febr. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
68%

Nekünk van 2 csirkénk, de mi csak a tojás miatt hoztuk őket.

Igazából jönnek utánunk a kertben, a kutyával is elvannak, meg is lehet őket fogni és szeretgetni. Kiskoruk óta nálunk vannak, eszembe nem jutna bántani őket. Szóval nem, nem vágnám le egyiket sem.

2020. febr. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

Igen egyébként békés állatok nagyon.

Köszi a választ.

2020. febr. 17. 11:26
 16/26 anonim ***** válasza:
52%

Miért van az, hogy aki nem tudná megtenni az fel van pontozva, aki meg megteszi, vagy meg tudná tenni, azt meg le? Tényleg jobb, humánusabb a boltban megvenni?

Nem való mindenkinek a haszonállat tartás, ez igaz. De az ember mindenevő és bizony még a bolti csirkét evő emberke is képes ölni, ha olyan helyzetbe kerül. Az ösztön még bennünk van. Szorult helyzetben kannibalizmusra is képes az ember a túlélés érdekében, ezt jópár eset tanusítja. Ha hús kell a szervezetnek azt vagy így, vagy úgy elő kell teremteni. Álszent dolog csukott szemmel élni.

2020. febr. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

Én zöldet nyomtam mindenkire.

A többiek szavazását nem befolyásolom :)


Másrészt a kannibalizmus kérdése igen érdekes. Az amaznasi mélyben élő törzsek némelyike a saját halottait eszi meg.

Ott kevés a hús, az is főleg hal amit esznek.

Saját hitük diktálja.


Ez természetesen a mi kultúránk számára elfogadhatatlan, számomra is.

De a világ részei ezek a dolgok.

2020. febr. 17. 11:57
 18/26 anonim ***** válasza:
38%

"Miért van az, hogy aki nem tudná megtenni az fel van pontozva, aki meg megteszi, vagy meg tudná tenni, azt meg le?"


Engem is lepontoztak azért, mert bevallottam, hogy ehhez ügyetlen vagyok. A kérdésre válaszoltam.

2020. febr. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
Én ebbe nőttem fel. Én simán levágom hétvégente a tyúkot a vasárnapi ebédhez. Vágtam már, csirkét, tyúkot, kakast, libát. Azért tartom őket hogy megegyem. De addig is jó életük van, amíg nem kerülnek kés alá. 24 N
2020. febr. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Én nem ebben nőttem fel, megírtam, hogy nekem nincs hozzá ügyességem, erre le vagyok pontozva...
2020. febr. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!