Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Hogy szoktassam kézhez a...

Hogy szoktassam kézhez a fiatal üszőt?

Figyelt kérdés
Most vettem, másfél éves. Éjjel kötve, nappal legelőn volt. Nálam kötve van egyelőre, hogy szokja a helyzetet. Próbálom kajával lekenyerezni, de csak rázza felém a szarvait. Nem tűri az érintést, mellé se lehet állni.
2020. ápr. 13. 11:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudod inkább kis karámba tenni? Ahonnan lát benneteket, ahogy jöttök mentek az udvaron, tudtok hozzá szólni a nap során többször, mint ha csak benn van az istállóban, ahonnan nem lát, nem bír bámészkodni, csak áll benn egész nap egyedül..

És ha kötve van, sarokba szorítva érezheti magát, nem tud arrébb menni, félelemből is támad.

Ha akár csak 15-20m2 részt el tudsz neki biztonságosan keríteni, odaállsz az egyik oldal mellé, ő úgyis átmegy a másik oldalra eleinte, de szépen beszélsz hozzá, viszel neki enni, meg fog szokni lassan.

Nem tudom, a "most" mit jelent neked, de új helyen is van, minden ismeretlen neki, lehet eddig több marhával volt együtt, úgy nagyobb biztonságban érzi magát, Nehéz ezt megszokni neki szegénynek. Ne erőltesd egyelőre, ha szépen bánsz vele, lassan meg fog szokni.

2020. ápr. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Egy 15 négyzetméterre tudom elengedni. De bemenni nem mernék, kötve is ha meglát egyből leszegi a fejét. Odáig eljutottunk hogy ha eszik akkor kerítésen kívülről lehet simogatni. Ha nincs kaja, egyből csapkod a fejével. Etetem kézből, próbálom simogatni. Ha nekem támad az orrára csapjak, vagy azzal csak rosszabbat teszek?
2020. ápr. 13. 21:23
 3/5 anonim ***** válasza:

Jajjaj, vigyázz vele, és nem kellene ráhagyni ezt a támadás dolgot. Egy második éves üsző azért nem egy kiscica, nagy is már meg erős is, szarva is van, súlyos sérülést tud okozni. De ütni nem érdemes, akkor csak jobban fog félni tőled. Lehet az előző helyen is bántották. Ismered azt, ahonnan vetted, hogyan bántak vele?

Próbálj meg határozottan rászólni, ha emberkedne, és vegyél a kezedbe egy többrét hajtott kötelet vagy vezetőszárat, lengesd meg felé, attól vissza szoktak hőkölni.

Hány napja van nálad? Van másik jószág vagy egyedül van?

2020. ápr. 14. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem ismerem ahonnan jött. Ha eszik, simán vakargathatom mindenét, kerítésen kivűlről szigorúan. De ha bemegyek hozzá, amig a kötél tart addig ront nekem.
2020. ápr. 14. 19:21
 5/5 A kérdező kommentje:
Két hete van nálam, egyedül van.
2020. ápr. 14. 19:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!