Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Egy tehén tényleg megehet egy...

Egy tehén tényleg megehet egy macskát?

Figyelt kérdés

Tegnap láttam itt egy választ, amiben azt állította valaki, hogy a tehenük megette a macskájukat...

Először azt hittem, hogy troll válasz, illetve még most sem vagyok benne biztos, hogy az volt e vagy sem, de akkor csodálkozva néztem, hogy ez a válasz pozitív értékelést kapott.


Majd beírtam a youtubera, hogy "cow eat meat" és nagy meglepetésemre kiadott videókat, ahol tehenek húst, valamint halat esznek.


Ezt amúgy miért nem tanítják az iskolában, hogy megeszik akár a húst is a szarvasmarhák?


Ugyan olyat nem találtam, ahol macskát esznek, de mostmár ezt is el tudnám képzelni.


Kell félteni az élő macskát a tehenektől?


Előfordúlhat, hogy levadásszák? Vagy az élőt nem bántják?


2020. júl. 6. 13:28
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
29%
Indiában régebben még embert is ettek. A tigris után ez a 2. leggyakoribb emberevő állat.
2020. júl. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
65%
Nem :D Láttál már macskát és tehenet is, ugye? Szerinted mennyi esélye van a lomha ügyetlen tehénnek az ügyes, kecses, gyors macskával szemben? Soha nem tudná elkapni.
2020. júl. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim válasza:
93%
Nem esznek húst. Nem tudja megemészteni. Növényevő és kérődző állat.
2020. júl. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
69%
Ugyan nem láttam azt a választ, de biztos lehetsz benne, hogy egy felpontozott troll volt. Ezen az oldalon nem kell mindent elhinni, főleg nem az ilyen hülyeségeket. :)
2020. júl. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
89%

Ez szinte biztos, hogy hülyeség. Egyrészt, a tehén fogazata nem alkalmas hús és csontok elfogyasztására. Másrészt, a tehén gyomra 4 részből áll, ebből a legnagyobbat egy kvázi erjesztő-tartályként kell elképzelni ami lebontja a lerágott füvet hogy a többi gyomor fel tudja venni belőle a megfelelő tápanyagokat. Ha a tehén húst eszik akkor azt nem tudja megemészteni és ott marad a gyomrában, a rohadó hús pedig elpusztítja a jótékony baktériumokat amik a tápanyag lebontásáért felelősek, a tehén pedig felpuffad és elpusztul. Harmadrészt pedig, még ha az előző kettő nem is lenne igaz, a macska szerintem gyorsabb mint a tehén úgyhogy még ha feltételezzük is hogy a tehén ragadozó és üldözi a macskát, nem hiszem hogy el tudja kapni.


A videókat amiket írsz nem néztem meg, azt tudom elképzelni esetleg hogy van ahol a teheneket valamilyen genetikailag módosított hússal vagy - húsnak kinéző - valamilyen növényi alapú proteinnel etetik hogy minél gyorsabban nőjön, több, jobb minőségű husa legyen, etc. De hogy macskát nem eszik, az szerintem biztos.

2020. júl. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
96%
Nem kell félteni, növényevők, a disznók tudnak ilyesmit csinálni.
2020. júl. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

#3. Ha nem hiszed, akkor írd be a youtubera...


De tessék itt van néhány:

Itt halat eszik a boci:

[link]


Ez meg egy összeállítás, itt egyébként kecskék és őzek is esznek húst vagy halat, az elején majmok vannak azt át lehet pörgetni:


[link]

2020. júl. 6. 13:45
 8/33 A kérdező kommentje:

#5. Mondjuk ez így kifejtve hihetőnek tűnik...

Még azt nem tudni, hogy a videóban szereplő állatok, később elpusztultak e (szegénykém)...

2020. júl. 6. 13:51
 9/33 anonim ***** válasza:
94%
#7 Ez konkrét állatkínzás. A kutya meg a macska is megeszi a növényeket, ha rákényszerítik, mégis húsevők. Nézd csak meg a belinkelt videódat, garantálom, hogy a többin is hasonló állatkínzást látsz. Nem a tehén fogta a halakat, hanem elé van bszva az etetőjébe, kénytelen megenni, ha nem akar éhen dögleni.
2020. júl. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
72%
Megeszi, de nem kergetve akarja elkapni. Általában a legelőn bebújik egy ürgelyukba és onnan támadja meg a gyanútlanul arra kóborgó macskát. Egyébként Afrikában a gazdák azért zavarják el az elefántokat a legelőkről, nehogy a teheneik felfalják őket.
2020. júl. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!