Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Érdemes még otthon tartani 1...

Érdemes még otthon tartani 1 vagy 2 sertést?

Figyelt kérdés
Megéri még, anyagilag,ilyen drága abrak,táp mellett?

#Sertés,jószág
2020. szept. 18. 12:44
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Most nincs malacunk,de amikor kegutoljára volt,25000Ft volt darabja.Mangalica volt.Van más állatunk is,úgyhogy kukorica,búza,tritikálé mindig van.Ha tudunk menni mezgerelni kukoricát,akkor még jobban járunk.Moslék mindig van,én sokszor tudok szerezni száraz kenyeret,ezenkívűl a pékségből hordjuk.Szoktak malac dudvát,zöldet kapni,azt csak szedni kell.Minden részét felhasználjuk.Tavaly egész malacot vettünk,mindennel együtt 200 000Ft-ba került.Szerintem megéri,mint a többi jószág is,mert a bolti hozzá képest sehol sincs.Sütés,főzésnél több marad,mivel nem felfújt hús.
2020. szept. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Mi tegnap kaptunk teljesen ingyen egy vadgalicát. (mangalica és vaddisznó keverék) Kecskéink vannak, azzal együtt tartjuk, és szeretnénk még kameruni birkákat is.

Ez mellett vannak nyúlaink, voltak galambjaink és baromfik.

2020. szept. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Magatoknak termeltek gabonát,takarmányt?
2020. szept. 20. 11:29
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem maguknak. A disznonak
2020. szept. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Ti művelitek a földet aminn gabona lesz a jószágoknak?
2020. szept. 20. 12:00
 16/18 anonim ***** válasza:
92%

Mi vesszük a takarmányt, ez mellett hatalmas telkünk van ahol tudnak legelni az állatok. Szénának valót is mi magunk vágjuk.


Kecskéket nem csak a hús miatt tartjuk hanem a tej miatt is. (gyermekeink allergiások, az egyik tejfehérje allergiás talán most elnőtte végre, a másiknak a teh~ntej fokozza az allergiát.)

Sajtot is készítek.

A birkákat is hús miatt szeretnénk tartani.

2020. szept. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
De jó lehet nektek.
2020. szept. 20. 12:20
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Mai világban ez a megéri e vagy sem.. Relatív szerintem.

Mindenképp csak akkor éri meg ha teljes szívvel csinálod.


Nyílván aki ilyen beállítottságú annak a veszteség ellenére is szívügye az állattartás,szemben azzal aki csak is profit miatt csinálja.


Nem vagyok bio mániás mielőtt azt hinnéd. De tény, hogy teljesen más egy agyon gyógyszerezett gyorsítóval nyomatott bolti csibe mint egy házi.. És ez vonatkozik minden más állatra amit boltban veszel meg.

Az állattartás idő, pénz rengeteg munka és szeretet. Enélkül felesleges bele kezdeni.


Nekem most 6 kecském van, ebből 1 bak. Ha minden jó tavaszra lesznek gidáink. Lesz tej, amit nem csak feldolgozni tudok de eladni is. A húst magát a gidát szintén.

A vadgalicát se szeretném levágni, helyette venni mellé egy csüngőhasút és majd csak a következő generációt hasznosítani. (megenni és eladni is)

2020. szept. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!