Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Érdemes japán tyúkot (KRÉDLIty...

Érdemes japán tyúkot (KRÉDLItyúk) otthon tartani? Kb. hány naponta tojik (tojást :-) ) és napi hány deka tápot eszik meg? Mekkora elkerített terület kell egynek?

Figyelt kérdés
2016. aug. 1. 10:15
 1/7 A kérdező kommentje:
Kedves krédli tartók! :-) Lenne valakinek valamiféle iránymutatása a fentiekkel kapcsolatban?
2016. aug. 5. 10:57
 2/7 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen célból. Termetéből adódóan a tojásuk elég picike. Mi csak azért tartottuk őket, mert szépek. Nálunk szabadon voltak, és maguknak kapirgálták össze az elemózsiát az istállóban, meg a trágyadomb körül. Kaptak kukoricát meg füvet. Ezzel le is volt tudva az etetés. Mikor a jérce kitojta magát, akkor elült. 3 hétre rá meg szaladgáltak a kis csirkék minden fele. :) Kakasnak szép hangja van. 6 tojóra számolni kell egy kakast. Egyet tartani szerintem felesleges, nem érezné magát jól.
2016. aug. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Laca3312 válasza:
Szerintem a legjobb baromfi fajta! A legszívósabb, legigénytelenebb de a legszebbek! Ketrecben nem javaslom tartani mert "úgymondom" hogy vadabb fajta! Tehát egy hatalmas udvar a közepén egy hatalmas ganyédomb és nekik maga a kánaán! Na persze zöld, takarmány az kell! Lelkesen tojnak, de persze a méretükből adódóan kisebb a tojás. Híresen a legjobb kotló, és szépen fel is neveli a csibéket! A legjobb ha "orozva" költ! Ami úgy néz ki hogy oda tojik ahova akar és akkor ül rá amikor akar! Nekem az egyik tyúk szeptemberben jött elő valahonnan 14 csibével! Pedig ügyeltem rá hogy nehogy elüljenek, de mint mondtam erős bennük a kotlás és bármikor produkálnak egy fészekaljat! Egy évben akár háromszor is elkotlik!
2016. szept. 29. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Most látom csak, hogy érkezett +1 hozzászólás, amit köszönök.


Adott egy családi ház vegyes udvara: füves rész gyümölcsfákkal,

konyhakert, melléképület, főépület, térkövezett kocsibejáró, beton

járdák.


Az érdekelne még, hogy:


1. A térkövet és betont vajon "tiszteletbe tartják" :-) piszkítás

szempontjából és inkább a füves részen maradnának, vagy mennének

amerre jól esik?


2. Mekkora résen / lyukon tudnak esetleg meglépni az udvarból?

Mit lehet tenni ez ellen? Úgy értem, ha nappal szabadon lennének tartva?


3. Ezeket a konyhakerti növényeket mennyire gyepálnák?

paradicsom, paprika, sóska, spenót, kapor, petrezselyem, eper,

fűszernövények (bazsalikom, narancsmenta, tárkony, majoranna, borsikafű,

lestyán, rozmaring, stb.), sütőtök, cukkini, patiszon, padlizsán,

jancsi hagyma (csokros zöldhagyma), fokhagyma, ribizli, málna, szőlő


4. Repülni mennyire, milyen magasra tudnak? Gyümölcsfákra felreppennének?


5. A házimacskák mennyire terrorizálnák őket? Feltételezem, a kiscsibéket

nagy eséllyel likvidálnák, nemde? :-) :-(

2016. okt. 10. 19:00
 5/7 anonim ***** válasza:
remélem olvasod még,tud repülni,nehezen hihető de kb olyan 1-2 m magasan tud olyan 40 m ti némelyik(nálam kakas volt) magasságra 2-3 m függőlegesen
2017. jan. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
mindent tönkre vágnak,mindenhol kiférnek,gyorsabbak a nyúlnál,igen furfangosak,mindenhova elkotlik,oda is ahova ne gondolnád!!!!fogod a szárnyát(csak 1 et) és lenyírod az első 6-7 tollát,a tolltöveknél lévő kicsiket hagyd meg,azokat ne vágd félbe :D,átlag lyukbőségű szövöttdrót álltalában megálítja,nagyon szeretik a bokrok alját,ha tehetik egész nap ott vannak,hajnali 3 tájt kezdenek el kukorékolni :DD
2017. jan. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Beatrix555 válasza:
Nálam egy darab volt, minden veteményest tiszteletben tartott, csak a földből kapirgálta ki a bogarakat kukacokat. A kert gyönyörű szép maradt mellette.
márc. 26. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!