Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen körülmények közt...

Milyen körülmények közt érdemes otthon tartani a lovat, és mi éri meg jobban, a bértartás vagy ha otthon tartjuk?

Figyelt kérdés
2011. jún. 21. 22:39
 1/7 anonim ***** válasza:
63%

otthon akkor tartsd ha nem egy lovad van, hanem legalább kettő. Egy lovat tartani állatkínzás.

és ha tudsz 5-kor kelni és ellátni rendesen.

2011. jún. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%

Akkor szélszerű otthon tartani, ha van megfelelő nagyságú területed, széna és trágyatárolód, és olyan helyen laksz, ahol a települési állattartási rendelet szerint megtehető.


Emellé jön, hogy a lovat minimum 2x eteted egy nap (reggel-este), mindennap vagy másnap kialmolod, van napi 2-3 órád vele foglalkozni. Kellenek jó kapcsolatok, hogy beszerezd a zabot, szénát, szalmát. Nincsenek nyaralási terveid, vagy ha vannak akkor van kire bízni a lovat.

Lehet egyedül is tartani, de mivel társas állat jobban érzi magát fajtárssal, viszont egy kecskével is tök jól el van.


Bértartásnál nem neked kell reggel-este etetned és kialmolnod. Nincs gondod a kaja beszerzésére, tárolására, trágya problémák sincsenek. Akkor mész, amikor akarsz. Van lovaspálya, oktató, edző, nagy legelő, fajtársak.


Hátránynak talán azt tudom mondani, hogy ha ilyen mindenkit lovagoltató helyről van szó, akkor bármit bezabáltathatnak a lovaddal, ha épp nem figyelnek. Nem tudhatod biztosan, hogy miből mennyit kap kajának, nem-e ül rá más is (sajnos ilyen lovit is láttam már).

Bértartás ára vidéken 30-60 ezer/hó + 6 hetente kovács+ állatorvos BP közelében 40-70 ezer/hó + kovács+ orvos


Otthon tartva 20-35 ezer/hó -ra kihozható, de itt általában egyszerre van nagyobb kiadás pl nyáron megveszed az egész éves zab mennyiséget.

2011. jún. 21. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%
Még hátránynak mondható az is ha nem megfelelő lovakkal rakják össze a tiedet a bértartásban. Ismerősnek a lovát összerakták valami "vadállatokkal", szegények úgy szétharapták a marját-hátát, hogy a gazdája már 3 hónapja nem tudott ráülni.
2011. jún. 21. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%

Én lassan egy éve itthon tartom egyedül. Kutyák, macskák a társasága és a szomszédban is vannak lovak.

Elvan, persze, ez tény. De ha másik lovat látott, főleg eleinte, akkor mindig fel-alá ügetett, vágtázott és nyerített. Szóval azért hiányoznak neki a lóállatok.


Nálunk ez ideiglenes megoldás, pont ma visszük bértartásba. Nagyon izgulok miatta, hogy hogy viseli. :) De biztosan jobb lesz neki így, mint nálam egyedül. És nekem is jobb lesz, mert ott van pálya, fedeles, na meg a terep is ott van. Itthon csak terepezni tudtam és az is nagyon függött az időjárástól.


Persze még mindig nem vagyok az otthoni lótartás ellen, mert nem esett terhemre a dolog, szívesen csináltam, de tényleg sok meló van vele. Legközelebb csak akkor vágnék bele, hogyha két lovat tudnék legalább tartani és még nagyobb a terület, hogy egy pályaszerűséget is le tudjak magamnak keríteni.

2011. jún. 22. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
67%

Még annyit hozzátennék, hogy nekem itthon olyan 10-15 ezerre jött ki a tartás, mert csak szénát kapott, télen kevés kukoricát.

A bértartás 30ezer ridegtartásban.

2011. jún. 22. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!:)
2011. jún. 22. 12:21
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia Dia:D:D:D

yNYah a két ló nem feltétlen kell lenni basszus egy shire-nek.. lehet a te választott lovat, meg egy 50.000 Ft os törpeló igen oylan is van!!! Egyrészt sokkalolcsóbb. Nem kell neki akkora húdenagy terület ha mozgatod rendesen, nem kell 5 kor kelni ez is hüyleség az enyémek pl 8 kor kapnak reggelit délben ebéd és 6-7 között a vsci és érdekle miylen jól elvannak. Az hogy menyni időd van rá, hát ha otthon nyilvn sokkal többet tudsz vele lenni mintha bérbe lenne, azt nem is nézve, hogy akkor te tudod h miylen kaját kap mennyit mitől van baja mitől fáj ez vagy amaz. Sőt sok lovardában le is húznak pl gyógyszer árával. Otthon lovat tratani nem kis felelősség de mikor reggel mész hulla fáradtan adod nekik a reggelit és az arcodba rhögk és megbökdös az isteni érzés:):) Akik írtak ellene az fogadni mernék hogy havonta 50et költ bértartásra:D:D

2011. jún. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!