Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » 5-6 tojó tyúknak elegendő...

5-6 tojó tyúknak elegendő lehet óllal együtt 3.5-4 m2?

Figyelt kérdés

Az ól köré tudnék ugyan építeni kifutót, de jó sok drót és faanyag kellene hozzá. Aztán kapirgálni se sok mindent tudnának, csak az érzet lenne meg (porfürdő jó időben, esetleg kicsi zöld csipkedés).


Vagy a másik - fixen fáskamrának használt - ól "kifutójával" összenyitnám, akkor már lenne összesen kb. 8 m2.


Elég kevés tudom. Ráadásul betonos az egész (patkány legalább nem fúrja össze...), de felszórnám földdel, az ólban szalmával pluszban.



Nem egy tyúkmennyország, de használható lenne, ellennének?


2021. ápr. 19. 09:38
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Jobb, mint a ketrecben.
2021. ápr. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Baromfifarm ***** válasza:
100%
Nem annyira jó ötlet, de jobb, mint a ketrecbe 1m²/5 tyúk.
2021. ápr. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De csak így tudom megoldani. Vagy nem tartok, de pedig szeretnék...
2021. ápr. 21. 06:19
 4/7 Baromfifarm ***** válasza:

Hát nem tudom.

Szerintem próbáld meg aztán ha jól érzik magukat akkor tarthatod őket

2021. ápr. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Elég jól szélvédett, száraz helyük lenne, természetesen szelepes önitatóval és tisztán maradó etetővel, ahogy azt kell.


Rendben, köszönöm a válaszokat.

2021. ápr. 21. 10:48
 6/7 Baromfifarm ***** válasza:
Jó próbáld ki
2021. ápr. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Kis udvar kell nekik, ahol kapirgálhatnak a jó levegőn. Az a természetes közegük, süssön rájuk a nap, tudjanak zöldet csipegetni, kiszórod nekik a magokat, a darát, a nagyon apróra vágott zöldségeket, odateszed a cserépedény itatóban a friss vizet. Hadd szaladgáljanak. Nem kanárimadarak azok, hogy kalitkába zárd őket. Akkor lesz szép tojásuk, akkor lesz finom, egészséges a húsuk.
2021. ápr. 24. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!