Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Keltetőgépben hogy lehet...

Keltetőgépben hogy lehet elérni a megfelelő páratartalmat?

Figyelt kérdés

Cleo 5 gépről van szó, működés közben a megfelelő hőfokon megy, de lecsapódó pára nincs, víz van benne mégse párásodik. Elvileg a gép fedelén párasodást kellene látni, de száraz így a tojás se tud fejlődni. A használati utasításban erről nincs leírás.


Köszi a válaszokat!


2021. jún. 13. 18:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
49%
Napi kétszer spricceld le a tojásokat. De esetleg nem hibásodhatott meg a gép?
2021. jún. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Cleo 5-öm van, sose párásodott a fala (hiszen akkor 100% vagy afölött lenne pára...) Páramérője mit mutat?


Tyúktojásokat sose spriccelünk, a gép tartályait kell feltölteni...

2021. jún. 13. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nincs rajta páramérő, 3 bemélyedés van alul elkülönítve és ezzel kellene úgy töltögetni hogy párját idézzen elő. Nem tudom hogy középre töltsem vagy a szélsőbe.
2021. jún. 14. 08:39
 4/11 anonim ***** válasza:
Hát így elég lutri... Hogyhogy nincs rajta páramérő? Hő és páramérő nélkül keltetni elég sz.r vállalkozás.
2021. jún. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Hőmérő van benne, de ehhez a modellhez nincs páramérő, mert amiben van az sokkal drágábbak. Csak az a szemétség hogy a leírásban se részletezik hogy hova kell önteni a vizet és mennyit vagy milyen időközönként hogy megfelelő legyen a pára.
2021. jún. 14. 13:25
 6/11 anonim ***** válasza:
pára és hőmérő egybe van, vagy van mindkettő vagy egyik sem.
2021. jún. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

#6, ha nem tudod miről van szó kérlek ne okoskodj! Nincs a kettő együtt, mert a páramérős drágább készülék. Nem szeretem ha itt a válaszolók mindig okosabbak és közben fogalmuk sincs mihez szólnak hozzá. Nyilván ha lenne páramérő akkor nem írnék ki kérdést! Mellékelem a kedvedért a gépem kijelzőjét!


[link]

2021. jún. 21. 09:46
 8/11 anonim ***** válasza:

Hát akkor ez így meg egy jó nagy kib....ás a gyártó részéről. Ilyet nem is engednék árulni. Mert még a hőmérőt tudod pótolni, de páramérő kevesebb helyen kapható.


Azért a helyedben beszereznék egyet, mert igen, az A tartályt kell az első két harmadban, a B tartályt az utolsó harmadban feltölteni (az A a belső kör, a B a külső, de ez le van írva az használati útmutatóban) de ha nem tudod mennyi a pára akkor ez, mint írtam lutri.


Mert egyrészt a tojásoktól nem látod, hogy pontosan meddig van a víz, másrészt meg nem elég a vizet látni, hogy mennyi van még, mert egész széles skálán mozog, hogy közben mennyi a pára a keltetőben.


Ugyanazon vízszint mellett lehet 20 meg 80-90 is....


És az sem játszik, hogy ugyanakkor ugyanannyi vizet töltesz.


Különben köszi a hangnemet, én nem hiszem, hogy így álltam hozzád, kedves kérdező. Nem az van, hogy nem értek hozzá, hanem ekkora baromságot még nem hallottam, hogy hőmérő van, de páramérő nincs a keltetőben. Vagy kijelző nélkülit, vagy kijelzőset láttam a neten, amikor én is vettem, nekem mindkét értéket jelzi a gép.


És attól hogy van páramérő még nem biztos hogy tudod, hogy az az. Néha a legegyértelműbb dolgokat nem vesszük észre, és ez nem rólad szól, hanem saját tapasztalatból.


Szóval remélem ezt is okoskodásnak veszed, miközben vártad a lecsapódást 55% elvárt páramennyiségnél....

2021. jún. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ezen pöccentem be "pára és hőmérő egybe van, vagy van mindkettő vagy egyik sem". Belinkeltem hogy lásd nincs igazad. Többször keltettem már benne és a kelési arány elég rossz lehet a pára miatt. Lehet 4-5 ezer forint körül páramérőt venni, de akkor ahelyett már egy olyan gépet veszek amiben gyárilag benne van. Kitapasztaltam a víz öntögetést és a peremeket is, tök mindegy hova öntöm és mennyit, mert sehogy nincs páralecsapódás. Van most bent tojás, megvárom mi lesz és felveszem a kapcsolatot a gyártóval mert így árusítani nem lehet keltetőt, hogy a leglényegesebb dolog hiányzik belőle.
2021. jún. 21. 11:36
 10/11 anonim ***** válasza:

Lecsapódás ne is várj, mert az már régen rossz.


Én is azt mondom, hogy ezt add el, és vegyél egy "normálisat" mert ezt így nem lehet.

2021. jún. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!