Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Hogyan etessem a tyúkokat?

Hogyan etessem a tyúkokat?

Figyelt kérdés

Most lettem frissen baromfi gazda, életemben először…

Nincsenek sokan és nem vágásra tartom őket.


Rendelkezésemre áll búza, csillagfürt, lenmag és kendermag.

Ezenkívül egy rövidcsőrű galamboknak készült magkeverék, aminek a csomagolásán amúgy az áll, hogy lehet adni tyúkoknak is…

(Ezekből áll: Francia kukorica, búza, napraforgó, vörös és fehér cirok, sárga takarmány, madár-és őszi borsó, sárga és vörös köles, fénymag, kendermag, lenmag, hántolt zab,hajdina, szeklice, hántolatlan rizs és mungóbab.)


Az lenne a kérdésem, hogy mit milyen arányba kéne adnom, mert a lenmagról például olvastam, hogy nem haladhatja meg a napi adag 10 százalékát…

Illetve, hogy van e valami létfontosságú amit ezek mellé feltétlenül érdemes lenne adni?


Valamint még, ugye ezek közül a “legluxusabb” tétel az a kendermag, az az összes többi sokszorosába kerül.

Egy ismerősöm elhunyt papagája után maradt fent és nekem adta.

Arról viszont nem találtam infót, hogy tyúkoknak egyáltalán lehet e adni és ha igen akkor milyen arányban…


Ezeken felül még nyílván azt is eszik majd amit kapirgálnak maguknak, akár állati fehérjét.


A válaszokat előre is köszi!



2021. aug. 29. 13:01
 1/3 anonim ***** válasza:
83%
45% búza 45% kukorica, a maradékba mehet a többi vegyesen, de ha elfogy, nem kell ilyesmiket venned, bőven jó a búza-kuki kombó. A napraforgót is nagyon szeretik, ha esetleg nasiztatnád őket. Meszet keverj bele, hogy kemény héjú tojást tojjanak és mindig legyen friss vizük. Zöldségeknek, gyümiknek a hèját, levágott részeit add oda nekik, néha kaphatnak főtt tèsztát/keumplit/túrót is, de ezek csak nasik.
2021. aug. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi!

Hasznos válasz!

Meszet milyen formában és mennyit keverjek (%)?


Illetve akkor, mivel külön nem tértél ki rá, a fennmaradó 10 százalékban lehet kendermag is.

2021. aug. 29. 13:33
 3/3 Senior Séf ***** válasza:

Sok lesz a 45% kukorica. Főleg nyáron. A kukorica nagy "hőtartalmú" takarmány, azt inkább télen érdemes többet adni.

Az én keverékem úgy néz ki, hogy 25% búza, ugyanennyi árpa, ugyanennyi kukorica. A maradék 25%-ot a borsó, napraforgó, takmész, só teszi ki.

2021. aug. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!