Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Teje, húsa, gida miatt érdemes...

Teje, húsa, gida miatt érdemes kecskét tartani?

Figyelt kérdés

Tejet saját célra illetve eladásra a faluban. A húst lehet csak a kutyának. Tenyészteném is, adnék vennék.

Mit gondoltok?



2021. szept. 7. 10:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
A kecske húsának nagyon jellegzetes íze van. Én már ettem azt is. A tejtermékek jók, ha jól elkészítik.
2021. szept. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
96%
Elpocsékolnád a kutyákra a húst? Na ne már. Tény hogy van egy jellegzetes íze, tudni kell jól elkészíteni. A teje olyan hogy allergiásoknak, asztmásoknak is kifejezetten jó, nálunk alig lehet kecsketejet kapni, az asztmás gyerekek szülei hónapokra előre lefoglalják. A sajtot vagy nagyon szeretik, vagy nagyon nem, nálunk sokféle fűszerezésben készítik házilag. A zöldfűszeres, csilis, fokhagymás a sláger, de natúrt is sokan visznek rántani. Ezt meg olvasd el hússal kapcsolatban, érdemes. Iszonyatos pazarlás kutyakajának adni. [link]
2021. szept. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
A kecske húsa isteni tud lenni, ha jól csinálják meg. A kecske sajt is nagyon finom, igaz több munka mintha csak zsírtalanítanád a tejet
2021. szept. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
75%
Azt tudod, hogy a kecske nem egész évben ad tejet? A gida születése után, tavasszal elkezd tejelni, nyáron elapad. Naponta lehet 3-4 liter tejet fejni tőle, amit mondjuk eladsz 500 Ft-ért/liter. És legalább egy őstermelőit ki kell váltani.
2021. szept. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
25%
Szegény kecskét biztos nem tudnám levágni.. akkor max csak a teje miatt tartanám.
2021. szept. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Akkor böllért hívsz utolsó. Nem dísznek van.
2021. szept. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Valamilyen fajtában gondolkozol?
2021. szept. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Én még nem ettem kecskehúst. Szüleim ettek, azt mondták édeskés nem igazán szeretik. Tejet ittam már kicsinek.


Megfordult a fejembe hogy néha egyet levágni, lefagyasztani és azzal etetni a kutyát. Egyébként barfozunk. Na még sajtot sem fogyasztottam, kifogom próbálni. Kolbászról sem hallottam még 😀 Megfogom kóstolni a húst, teszek egy próbát hátha nekem is ízlik :))


Igen gondoltam nem ad az év minden napján 😄 3-4 liter jól hangzik főleg ha eltudom adni literjét 500 ft-ért. Bár találtam neten olcsóbban. Szóval kötelező az őstermelői ha kereskedni akarok a tejével. Utána fogok olvasni, nem tudom mi az. 2-3 kecskét tartanék max.


Így van a kecske nem dísznek van. Én úgy vagyok vele hogy legyen gyors ne szenvedjen és az rendben van. De egy lovat soha nem tudnék levágni vagy megenni. A kutya után a második kedvenc állatom. Egy ló számomra más mint a többi haszonállat.


Még nem döntöttem milyen fajta legyen. Van rá még pár hónapom. Fogalmam sincs milyen legyen 😀


Köszönöm az eddig válaszokat!

2021. szept. 8. 11:03
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Én belekezdtem.. Már bánom. Nem tudok szabadulni tőlük.

3 anyával 2 gidával kezdtem,most 12 db van, egyetlen 1 db vágtunk le ettünk meg. A húsa sütve nagyon finom, de így, hogy én nevelem őket egyszerűen nincs szívem megenni őket.

Rengeteget zabálnak. Mindent szétbarmolnak.

Ha nem tudod szabadtartásban tartani őket akkor álló nap etetheted őket.

Ahhoz, hogy tejterméket tudj készíteni eladásra nagyon kemény feltételeknek kell megfelelni, eü szabályokat kell betartani, hely kell, külön konyha hütő és tároló helység és nem elég hozzá pár db kecske,a kecskéket pedig törzskönyveztetni regisztrálni kell, rendszeresen állatorvossal ellenőríztetni. Ahhoz a mennyiséghez, hogy tudj termelni rengeteg kecske kell, azoknak meg hatalmas hely, legelő és még több ennivaló.

A kecskét napi rendszeresen kell fejni, körmölni szintén rendszeresen kell, féregteleníteni.

Eladni viszont nagyon nehéz őket mert maga az állattartással kevesen foglalkoznak. A kecskének amúgy nincs ára, vehetsz te pár ezeért, ingyen is utánad dobják és vehetsz több 100 ezerért is.

A tej 300-500 Ft/L mozog

Amúgy nagyon szerethető állatok

2021. szept. 9. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Ezért mondta apám hogy vágóállathoz ne kötődjünk érzelmileg, abból csak anyagi kár van.
2021. szept. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!