Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Milyen állatot érdemes tartani...

Milyen állatot érdemes tartani? Tehenet, disznót, kecskét, birkát, tyúkot vagy kacsát (ezek közül)?

Figyelt kérdés
(Tudom hogy állattartásból nem lesz milliomos az ember de én ezt szeretném csinálni. Van hozzá 10 hektár legelőm meg egy kisebb tanyám)

2013. szept. 29. 11:51
 1/8 anonim ***** válasza:

Én kecskét nagyon szívesen tartanék.

Nagyon felkapták mostanában a tejét és a sajtját is. Nem csak így, normál fogyasztásra, hanem kecsketejes kozmetikumok gyártására is.

2013. szept. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
én is a kecskére vagy a birkára gondoltam
2013. szept. 30. 19:57
 3/8 anonim válasza:

Párhuzamosan is lehet többet, de természetesen a kecskét részesítem előnyben én is.

Mégpedig azért, mert ha lesz gyerkőc, akkor a kis kecske nagyon barátságos, a teje sokkal egészségesebb a tehénénél, halk, finom a húsa is.


A legelő miatt viszont a tehén, birka a "legjobb" választás. Önfenntartó, este betereled a helyükre, és kész. A kecséhez, hogy finom teje legyen, akácfa levéllel etetni, meg hasonlók, picit "macerásabb". De cukibb állat. :P :D Ha lesz motivációd, egy csöpögtetős paradicsom, paprika "üvegházat" építeni, szólj, szívesen segítek! :)

2013. okt. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
10 ha legelő kevés még a szabadon tartáshoz. Csak számolj egy kicsit. 10-13 juh/ha állatsűrűséget kell megvalósítani, plusz gondoskodnod kellene a vándoroltatásukról (ehhez legalább 6-8 részre kellene tagolni a területet, hogy a 30 nap kijöjjön). Jobban megérné belőle kaszálót csinálni, hogy télire legyen elég széna.
2013. okt. 3. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kizárólagos megélhetési forrás gyanánt csak akkor érdemes belekezdeni állattartásba,ha biztos felvásárló van a környéken,aki megveszi a megtermelt dolgokat,ellenkező esetben tuti a bukás!
2013. okt. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

" A kecséhez, hogy finom teje legyen, akácfa levéllel etetni, meg hasonlók, picit "macerásabb".

Már megbocsáss, de ez így nem igaz. Legaláábbis tévedsz.

2013. okt. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát szerintem lehet tartani teheneket,Disznókat,kecséket,birkákat,tyúkokat,kacsákat,libákat

nekünk van 4 tehén 3 borjú 6 hús hasznú malac és annak lett 31 kis malac ja és ott van a 7 csüngőhasú malacok és a kb 18db nyúl :)

2013. dec. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha pl tojásra tudsz piacot keríteni, akkor ne bárányt vegyél..
2016. okt. 17. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!