Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Borjút ,tehenet tarthatok úgy...

Borjút ,tehenet tarthatok úgy hogy nem bántom?

Figyelt kérdés
Mindíg megvisel ez az egész téma ha valahol leölik a tehenet disznót.. én mindíg azt szerettem volna hogy legsen egy kis borjúm aki az enyém és nálam nő meg. De én nem bántanám és maximum a tejét fejném le. Elképzelni se tudnám hogy velem nő fel és bántsam. Van aki így tart tehenet? 29 L

2021. okt. 21. 09:27
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
89%

A marha csordaállat, eléggé stresszeli, ha nincs a fajtársaival.

Sztereotipikus viselkedések is felléphetnek, ha egyedül van.


Ez nem szoktatás kérdése, hanem az állatvédelmi törvényben is megfogalmazott igénye, szükséglete az állatnak.

2021. okt. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
86%
Miért ne tarthatnál? Semmi nem kötelez az állat leölésére, szabadon választhatsz a legálisan tartható állatok közül, mindet szabad az élete természetes végéig tartani akár.
2021. okt. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
79%

Nos, a helyedben inkább menhelyi kutyát, cicát mentenék. Egy marha ha beteg lesz naggggypn mélyen kell a szebedbe nyúlnod, és a takarmány sem olcsó mostanában. Ha van elég nagy legelőd, arra sem rakhatsz csak ki egy állatot hogy nesze egyél, télire is gondolni kell, hogy ki kaszál neked és báláz.

Havonta simán benyom egy tehén egy körbála szénát.

Bikát ne tarts, mert ha nem értesz hozzá veszélyes.

Nos, ez az üszőkre is igaz, bolond jószágok amikor épp túlteng bennünk az energia.

2021. okt. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
85%
A tehén tartásával járó minden munka, pénz, és egészségügy rendben tartását összeadva nem ajánlom kezdőként se, de úgy se, hogy csak tartasz két tehenet mert jó sorsot szeretnél nekik. Nyaralni nem fogsz tudni menni, a munkád mellett nem biztos hogy szerencsés vállalni, vagy nem fogod bírni energiával hosszú távon, és valóban elég költséges is. De ha teheneket szeretnél segíteni, támogass olyan helyeket, ahol így tartják a teheneket. Igazából csak a Krisna völgyről tudok, ahol több tehén is van, és életük végéig tartják őket, mivel számukra szent állat, én a te helyedben inkább támogatnám őket, ugyanis a haszonállat tartás inkább életvitel mintsem hobbi.
2021. okt. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
93%

Semmi nem kötelez rá,hogy megöld,de ezek haszonállatok,nem háziállatok.


És remélem annyival azért tisztában vagy,hogy csak annak a tehénnek/kecskének/juhnak van teje amelyiknek kicsinye is van.

Nekünk sincs anyatejünk ameddig nincs csecsemőnk,biosz..

2021. okt. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
87%

Mondjuk sosem tudom milyen indíttatásból jön az ilyesmi.

Oké,hogy szörnyű látni ha levágják a szarvasmarhát,mert utána eszedbe jut,hogy lehet hogy annak a húsa vigyorgott a tányérodon előtte való napokban,de ez nem jelenti,hogy kiskutyaként kellene tartani.


Vagy most jutottál el a "Ferdinánd" meséig? Az egy mese,és az bika.

Ezek csordában élő állatok,és nagyon régóta haszonállatként tartjuk.Semmi okod rá,hogy Buksiként tartsd őket otthon.

Legelés,kérődzés,ürítés.Ennyi egy tehén/bika/üsző/borjú minden napja.Kihajtod legelni,este vissza.


Amit te észlelni fogsz a jelenlétéből az nem az,hogy odajön a Riska simogatásért és hoz egy botot hogy eldobd.

Trágyázás,szalmázás,mindenféle ellátás és pénzkiadás.Ez az ami rád vár,és semmit nem kapsz belőle vissza ha csak hobbi állatok.

Viszi a pénzt a biofűnyíró.

2021. okt. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
52%

#26

Ez többféle pónira is igaz, amire már felnőtt ember nem ülhet rá. Mi a különbség? (Nyilván a méretein kívül.)

2021. okt. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
32%

Semmi,ugyan úgy értelmetlen olyan állatot tartani,amiben neked sincs semmi örömöd.

Eleve nem is kötelező állatot tartani,nem tudom miért alapvető dolog,hogy kertben vagy lakásban szó szerint kötelező jelleggel lennie kell egy állatnak.


+ Nem minden lovat tartanak meg ami már nem lovagolható.Gondolom a vágóló fogalma is erre ördögtől való,mert mindent védeni kell akkor is,ha az már az állat javát sem szolgálja..:D

2021. okt. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
87%

"értelmetlen olyan állatot tartani,amiben neked sincs semmi örömöd."

Teljesen egyetértek. De ha valakinek örömöt okoz egy bizonyos állat tartása, akkor továbbra se értem hogy mi a gond vele.

2021. okt. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
43%

A póni más mint a tehén. A tehén tényleg csak eszik, trágyázik, kérődzők. A pónival lehet foglalkozni anélkül is hogy lovagolnak rajta, lemozgatni ugyanúgy kell mint egy lovat, játékosabb mint egy tehén, oké, annyira nem mint egy kutya. Kíváncsiak, jópofák, érdeklődőek, okosak, lehet őket tanítani, lehet nekik kis ugrató pályát építeni, persze futni kell mellette. Lehet neki tanítani a kocsizást, akkor is, ha nem ember van a kocsin.

Láttam olyan videót, amin a póni felett állt az ember, leért a lába, görkoriban volt, és felvet valami verseny szerkót a látvány kedvéért, és rendesen irányította a pónit, és így gurult az ember is. (Nagyon könnyű egy görkoris embert elmozdítani, ez nem jelent nagy terhet).

2021. okt. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!