Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Ilyenkor mi legyen a kecskékkel?

Ilyenkor mi legyen a kecskékkel?

Figyelt kérdés

Reggel 6 kor megyek el itthonról suliba és délután fél 4 kor érek haza villanypásztor jelenleg nincs de van nekik 10m kötél amivel szabályosan meglehet kötni őket


1.Legyenek az ólba és legyen előttük széna és ha hazajövök akkor kössem ki őket!


2.reggel 6 kor kössem őket ki és mikor hazaérek akkor bezárjam őket!


2021. nov. 3. 06:13
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
Iskolás vagy és egyedül élsz???
2021. nov. 3. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
37%
Ne haragudj de ez így nem lesz jó fejni például kifogja őket vagy bak az összes? Amúgy ha biztos vagy benne hogy nem tudnak elszabadulni a kötéltől akkor reggel kösd ki őket a második verziónak nem sok értelme van.
2021. nov. 3. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
74%

Mivel közeleg a tél, én inkább az ólban hagynám őket. Tudom régen sokan alkalmazták a pányvára való kikötést az állatoknál, sokat láttam ilyet.

Azonban Te kora reggel indulsz otthonról és elég sokára érsz haza, így még és már sötétben kellene kikötnöd az állatokat.

Inkább a fennmaradó szabadidődben készítsd el a villanypásztort, vagy a megfelelő keríttést.

/Talán egy évvel ezelőtt olvastam egy ehhez nagyon hasonlító kérdést, lehet az is Te voltál és még azóta sem oldódott meg a probléma?/

2021. nov. 3. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én az 1. verzióra szavaznék, azzal, hogy amikor hazaérsz, ne kikösd őket legelni, hanem 1 órát legeltesd kinn őket felügyelettel, aztán hajtsd be.

Az ólban semmi bajuk nem lesz, odakinn pedig elég szeszélyes, esős idők jönnek, ezért nem hagynám már kinn őket ilyen hosszú időre.

A miéink is az ólban vannak már, azzal, hogy reggel és este van kb. 1-1 óra szaladgálás és legeltetés.

2021. nov. 3. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
1-es: a kérdezö lehet minden gond nélkül egyetemista!
2021. nov. 3. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Minden nap délután 5-kor fejem őket
2021. nov. 3. 14:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!