Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Kecskékkel foglalkozom és...

Kovács lászló1997 kérdése:

Kecskékkel foglalkozom és szeretnék villanypásztort ki alakítani mivel az erdő mellett lakom. Szerintetek ha tetőlécből csinálom az elég erős lesz? Vagy inkább vegyek?

Figyelt kérdés
2015. jan. 7. 06:28
 1/2 zolidobos ***** válasza:

Anno a téeszben a villanykarám betonoszlopokból, és másfeles acéldrótból készült. Ha a tehenek "megmarhultak" úgy áttörték, hogy ihaj!

teljesen megfelel a tetőléc oszlopnak, csak a szigetelést kell megoldani, mert ha "áthúz" az egész rendszer béna lesz.

Én az idén telepítettem az udvarra a kutya megregulázására, a neten rendeltem, 20 ezer forint körül, 250 méter vezetékkel, 40 darab szigetelő tartóval. Faoszlopokra szereltük, működik.

2015. jan. 7. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hát, ha jól rémlik, a tetőléc fenyőből szokott lenni, márpedig az 2-3 évnél többet nem fog kibírni. A helyedben akácágból csinálnám (ha mindenképpen házilag akarod), természetesen a kérgét lehámozva, végét kihegyezve, jobb mint a tetőléc. Ha a szigetelőket meg akarod úszni, akkor lehet ügyeskedni behajlított szög+vékony mipolán cső kombóval. vagy ha az öledbe hullik sok-sok betonvas, arra húzol régi eldarabolt slagot, az is leszigetel.


Ami nagyon jó dolog, az a villanypásztor háló ( [link] lehet belőle magasabbat is kapni.

2015. jan. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!