Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Növénytermesztésbe közepes...

Növénytermesztésbe közepes (azaz nem nagy, sem óriás, de nem is 10-20 hektáros kicsi) léptékben érdemes lehet még belefogni? Ha nem a meggazdagodás a cél, de ugyanakkor a csupán pár év utáni esetleges csődöt is szeretnénk elkerülni? Kellő tudás...

Figyelt kérdés
...kellő ismeretek/tudás nyilván alapfeltétel ilyen esetben, ez nem kérdés. De már boldog-boldogtalan azt mondja és írja, szinte mindenki, hogy közepes szinten sem biztos, hogy megéri manapság már növénytermesztésbe belefogni, hogy a föld X év múlva azért nyereséget is hozzon. Nem gazdaságot, csupán hasznot.

2022. ápr. 20. 21:30
A kérdező szavazást indított:
Ha valóban meglesz a kellő tudás/gyakorlat hozzá, közepes léptékben még ma is lehet gazdaságos - ha több nem is.
Fogós kérdés, leírom lent mi miatt lehet kis hasznot azért hozó, de azt is közzéteszem, mi miatt bukhat el.
Nem. Kifejtem alább mi miatt óriási rizikó (még közepes mértékben is) egy ilyen ötlet megvalósítása.
Egyéb észrevételem van. Taglalom alább.
5 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%
Van földed?
2022. ápr. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Két szavazat is érkezett (legalábbis eddig) a nem-re.


(Remélem azért hamarosan írtok többen is - köszönöm!)


Még így (alább) sem éri meg szerintetek, ha külön kiemeltem, hogy:


"Ha nem a meggazdagodás a cél - de ugyanakkor a csupán pár év utáni esetleges csődöt is szeretnénk elkerülni?"


Valóban nem milliókra és milliárdokra kérdeztem rá, havi bontásban kétszáz-kétszázötven ezer forintnyi nyereség (ennél a kiírásnál) bőven elég lenne. Pedig a mai világban az már inkább csak sivár, mint közepes kereset.

2022. ápr. 21. 09:18
 3/14 anonim ***** válasza:
Feltettem a LEGFONTOSABB kérdést, nem is reagáltál rá.
2022. ápr. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
1. Szerintem teljesen a nulláról kezdené, tehát max. egy háztáji kiskertje lehet.
2022. ápr. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Vagy még az sem.
2022. ápr. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Alkor így esélytelen elkezdeni.


Írhatok saját véleményt, de föld nélkül felesleges.

2022. ápr. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
6. Valahol csak kapna azt is.
2022. ápr. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nem kapna, legalábbis több hektáros méretben.


Minden településen van 2-3 ember, akinek semmi sem elég, mindent fölvásárolnak.


Meg hiába kötne valakivel adásvételi szerződést, lesz, aki érvényesíti majd az elővásárlási jogát.

2022. ápr. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Ez magyar sajátosság? Vagy más országokban is így van, hogy nem lehet még idővel sem földed, aranykalászos gazda OKJ-vel sem?

Tőlünk keletebbre, pl. Erdélyben, vagy Kárpátalján?

2022. ápr. 21. 15:27
 10/14 anonim ***** válasza:

Kárpátalján?


Egyéb hülye ötlet?



Nulláról nem bírsz elindulni sajnos.

2022. ápr. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!