Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Nullszaldósra kijönni állattar...

Nullszaldósra kijönni állattartással lehetséges Ny-Mo.-on, esetleg Olaszországban? Nem a miért a kérdés (arra a választ elég hogy én tudom), hanem legalább nullszaldósra ki lehet jönni haszonállatok tartásával (ha az ételüket is magunk állítjuk elő)?

Figyelt kérdés

Ha a mindennapi megélhetés home office (ill. egyéb) módon többnyire megoldottnak tekinthető.


A lerázhatatlanul kíváncsiaknak: azért a megelégedettség a nullszaldóval, mert nem kifejezett cél az ebből az életmódból történő haszonszerzés - magától értetődően, ha lenne néha kis plusz nyereség az év végén az nem lenne baj, de nem ez a prioritás -, hanem többé-kevésbé (a pontos[abb] részleteket elég ha egyedül én tudom) inkább az önellátottság valamilyen szintű megvalósításán lenne a hangsúly. Több fajtával, több egyeddel, több mindent előállítva - főképp saját használatra. De, mint már azt jól olvashatóan említettem nem ez a kérdés.


Nyugat-Magyarországon, esetleg (olasz és angol középfokú nyelvvizsgák végett) Olaszországban lehetséges ez elhivatottan, kemény munkával - az állatok eleségét is részben/egészben megtermelve?



jan. 10. 21:15
 1/9 anonim ***** válasza:
19%
Nem. Ezért nincsen senki aki haszonállatot tart. Az egész országban egyenlen tanya sincs.
jan. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ennek a kérdésnek mi értelme xd
jan. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Elképzelhető, hogy nem a legpontosabban fogalmaztam. Mea culpa. Természetesen főképp eladnám a termékeket - termelői piacokon például -, de ha nem is jönne számottevő mennyiségű bevétel, nem lenne nagy a nyereség év végén, mégis ezzel részben, vagy egészben beállna az önellátottság az tökéletesen megfelelne!
jan. 10. 21:25
 4/9 anonim ***** válasza:
52%
Úgy érzem a 30 négyzetméteres panelból ezt nehezen fogod megoldani
jan. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

"Az egész országban egyenlen tanya sincs."


Értem a tréfát, rettentően vicces voltál, megnyerted a piros pöttyös hangszórót, de te magad is nagyon jól tudod, hogy boldog-boldogtalan azt mondja, idézem:


"Semennyire, azaz a legkisebb mértékben sem éri meg Európában haszonállatokat tartani. Hacsak nem négyzetkilométerekben (és nem hektárokban) mérik a termőföldedet, melyen termesztett növények táplálnák a haszonállataidat."

jan. 10. 21:30
 6/9 A kérdező kommentje:

"Úgy érzem a 30 négyzetméteres panelból ezt nehezen fogod megoldani."


Továbbra is értékelem a humort, roppant kifinomult az érzéked hozzá, Showder Klubban a helyed, de - ahogy ennek most ékes bizonyítékát adtad - egyáltalán nem ismersz, persze, hogy semmit sem tudsz semmiről, hiszen csak egy bithalmazt látsz, és nem is kívánsz a kiírásra válaszolni.


Ha engem valami zavar, én szó nélkül tovább állok.


De ez én vagyok.


Szép estét, szervusz!


(Többiek természetesen írhatnak továbbra is!)

jan. 10. 21:34
 7/9 A kérdező kommentje:

Mindenki másnak, aki szeretne a kiíráshoz hozzászólni, számotokra megismétlem, ha netán elkavarodott volna:


"Természetesen főképp eladnám a termékeket - termelői piacokon például -, de ha nem is jönne számottevő mennyiségű bevétel, nem lenne nagy a nyereség év végén, mégis ezzel részben, vagy egészben beállna az önellátottság az tökéletesen megfelelne!"

jan. 10. 21:37
 8/9 anonim ***** válasza:

Ismerős nyugdíjas. Ő szépen keres nyulakkal. Leöli, egészben, vagy darabolva bezacskózza, és viheted. Illetve nem. Hiába van vagy 20 anyája, annyi megrendelése van, hogy a még meg sem fogant nyulak is el vannak adva. átlagban heti 1X vág vagy 40-et. És erre még rájön a nyári roham, mikor a nyaralók ellepik a faluját, azok még az anyákat is megennék!


Szóval meg lehet állatból élni.


(Szlovák ügyfelem meg indiai csillagteknőst tenyészt. Na oda most íratkozz fel, ha az unokádnak akarsz egyet, olyan 2052-re!)

jan. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Allattartás veszteseges. Csak akkor éri meg, ha nagyba csinálod, de akkor is nem mindegy mekkora számba. Például egy 10 ezres pulyka előnevelő 3 dolgozóval veszteséges lesz, viszont 20 ezres telep 3 dolgozóval már nem
jan. 15. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!