Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Láttatok már sertés herélést?...

Láttatok már sertés herélést? Nekem nőként elég durva látvány volt. Ezt csak én látom így? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Vidéken kertes háznál, a szomszédunkban történt. Anyum jó viszonyban van a szomszéd feleségével, valamikor szóba került köztük, hogy az állatorvos jön herélni a kan disznót (korábban tenyészállat volt). Hamarosan le fogják vágni az állatot, muszáj volt kiherélni, mert különben rossz ízű lenne a húsa, ez érthető. Kíváncsiságból átmentünk anyummal. A szomszéd és férfi rokonok, ismerősök jöttek lefogni a doki intézte a beavatkozást. A szomszédasszony és a húga velünk együtt nézte a kerítésen kívülről az egészet. Ők nevetgélve kommentálták nekünk a történteket pl.: "Most foglya kivágni a golyóit hahaha" "Hogy visít már" Ennek mekkora tökei vannak hihihi" "Most már nem lesznek neki" meg hasonlók. Nekem nagyon durva és kellemetlen volt. Nem tudnám még egyszer megnézni. Miért nem lehet fájdalom mentesebben megoldani ezt? Illetve, nőként hogy lehet ezen gúnyolódva kacagni hogy egy állat szenved??! Lehet hogy csak nekem ennyire durva. Mit szóltok ehhez?

márc. 29. 10:42
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Régen így szokták. Ma már persze vannak fájdalommentes módszerek. Ha az állatorvos így is elvállalja, az ő dolga, de nem köteles elvállalni így. Ha bódítja, akkor is ehető a hús bizonyos idő letelte után. Szerintem ez ma már nem lenne szabad, hogy elfogadott legyen, és idővel ki is fog kopni.
márc. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
83%
Hát elég bunkón viselkedtek. Nem volt fájdalomcsillapítás? Akkor az hentes volt, nem állatorvos. Szerintem simán állatkínzás és bűncselekmény.
márc. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
69%

Én meg láttam nőstény disznó ivartalanítást is. (miskárolás) Az se volt különb.

Kultúrember elítéli az ilyesmit.

márc. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
50%
Mert ha férfi röhög rajta, az rendben van?
márc. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
47%
#4 egy férfi nem röhög egy herélésen
márc. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Persze az sem lett volna jobb ha a férfiak nevetgélnek, gúnyolódnak ezen. De ők ebben az esetben el voltak foglalva. A nők pedig viccelődtek ezen a helyzeten. Ezért kérdeztem így. Illetve úgy gondoltam hogy talán a nők empatikusabbak...
márc. 29. 14:48
 7/28 anonim ***** válasza:
Egy herelésnél inkább a férfiak empatkusabbak, hiszen teljesen átérzik a szituációt
márc. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

Hát igen, végül is inkább így igaz, ahogy írtad!

De, inkább a kérdésekről beszéljünk.

márc. 29. 15:46
 9/28 anonim ***** válasza:
35%

Büdös parasztok.

Ezeket kellene herélni, meg a vidéki "kultúrát"

Okádékom van már a vidékiektől, az összes sz.r onnan származik, fejlődésképtelen, agyatlan kretének.

márc. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem semmi hogy felnőtt nők ezen nevetgélnek, amikor a szemük láttára herélnek egy sertést. Hogy "most vágja ki, mennyire visít közben, mekkorák a golyói!" Hát milyen dolog ez?
márc. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!