Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Manapság is olyan egyszerű a...

Manapság is olyan egyszerű a tyúk tartás mint régen volt?

Figyelt kérdés
Nagymamámnak a 90es években voltak tyúkjai, gyerekként sokat segítettem neki és egyszerűnek tűnt az egész. Nem volt velük semmi gond csak napi kétszer kapták a vizet meg a tritikálét. Nem kellett oltani őket, nem kellett állatorvos, betegek sem nagyon voltak. Csak zabáltak meg tojtak. Este meg bezárták őket a tyúkólba.
ápr. 12. 18:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Vidéken a mai napig szoktak így tyúkot tartani.
ápr. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%
Mi lett bonyolultabb? Mire gondolsz?
ápr. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

"Mi lett bonyolultabb? Mire gondolsz?"


Pl. a kutyatartás. Chip kell, oltás kell, stb. Régen csak voltak a kutyák és kész.

ápr. 12. 19:13
 4/11 anonim válasza:
93%
Nekem apòsomék tartanak tyùkot, nincs benne semmi bonyodalom.
ápr. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%

Az én nagyszüleim is tartottak baromfit vidéken. Csakhogy: volt nekik egy kis kukoricásuk, ahol megtermelték az egész évre való takarmányt a baromfinak és a malacnak is. Nagyapám molnár volt, és évente búzában kapta a "cafetériát", aminek egy része szintén az állatok takarmányozására ment. Plusz cukorrépa és egyéb takarmánynövények is termettek a konyhakertben, szintén állatok etetésére. Nem vagyok biztos abban, hogy ha venniük kellett volna a tápot a baromfinak, akkor megérte volna nekik tyúkot tartani. A mostani gabonaárak mellett pedig már pláne nem éri meg. A nagymamáméknak fúrt kútjuk is volt, így az állatok itatása is ingyen volt.

A tyúk nem csak tojik, időnként költeni is akar, amiről nehéz lebeszélni. Olyankor pedig ül a tojásokon, melegíti, és csak tönkremegy alatta a tojás. Persze lehet ültetni, de ahhoz kakas is kell. A kiscsibéhez megint csak takarmány kell, ma már indítótápot adnak nekik, ami szintén nagyon drága. A csibe felnevelése nem biztos, hogy olcsóbb, mint egy akciós bontott csirke a Spárban. És még az sem biztos, hogy jobb ízű, ha nem kukorica- és búzadarán és zöld takarmányon nevelkedik.

El tudom képzelni azt is, hogy ma már több a baromfibetegség, mint régen, amikor nem is hallottunk madárinfluenzáról.

A tyúknak tyúkól kell, amit télen be tud fűteni a testmelegével. Ülők is kellenek bele, különben megtetvesedik a lába. Jól zárható legyen, hogy ne jusson be patkány, menyét, görény, stb., de azért szellőzzön is. Ne legyen közel a szomszédhoz, mert a szagától a szomszéd a falnak megy. Plusz a tyűktrágyának is kell hely, ami szintén távol legyen a szomszédoktól a szagok, legyek, stb. végett. Szóval nagy telek kell hozzá, nem kertvárosi méretek. Nagymamáméké 600 négyszögöl volt.

Ha ezeket manapság tudja valaki biztosítani, akkor meg lehet csinálni úgy, mint régen.

ápr. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
37%
Régen még egyszerűbb volt mert nem etették a tyúkot csak télen, a tyúk egész nap a kertben a udvaron összeszedték a maguknak valót este meg valamelyik fán aludtak mikor jött a róka akkor olyan cirkuszt rendeztek a kutyáknak már könnyű dolguk volt egyedül a nyest és menyét okozót fejfájást néha de bolha a tacskó lerendezte őket.
ápr. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyáron is kell a szemes nekik csak feleannyi.
ápr. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Most sincs velük semmi gond. Egyaltan nem nehéz. Én kicsi gyerekek mellett tartok tyúkot, csirkét. Reggel, este megetetem őket. Amikor a keltetőben a kicsik kikelnek azokkal egy kicsit több a gond de viselhető. Amikor van időm vagy kedvem kettesével vágom őket. Sokkal jobb, finomabb mint a bolti. Tudom hogy a gyerekeknek mit adok ennim
ápr. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 senior10 ***** válasza:
100%

egyszerű lenne, csak hát a mai világban már nem dívik tyúkot vágni, pedig az igazi ízletes tyúkhúsleves abból az igazi.

ezenkívül a kakas kukorékolás zavarja a panelből kiszabadult gyökereket ezért addig jelentgetnek a jegyzőnél amíg megunod és inkább hagyod a francba az egészet...

ápr. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Annyit hozzátennék, hogy az ólat amiben este alszanak, érdemes elég sűrűn takarítani a különböző betegségek és paraziták miatt, de kb ennyi. Kell nekik terület ahol kapirgálhatnak szabadon, víz, kaja és nagyjából ennyi.
ápr. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!