Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Amikor épp "pihenő állapotban"...

Amikor épp "pihenő állapotban" vannak az anyanyulak, akkor összeengedhetem őket?

Figyelt kérdés

Tehát egyikük sincs pároztatva. Annyi a dolguk, hogy egyenek, meg pihenjenek, regenerálódjanak, akkor összeengedhetem őket egy nagy bódéban?

Amúgy eredetileg tesók, szóval ismerniük kéne egymás szagát, de nem tudom, hogy mennyire emlékeznek a nyulak



2023. ápr. 1. 10:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Hiába ismerik egymást, ha nincsenek összeszokva, simán összeverekedhetnek. Ha össze vonnak szoktatva, akkor mehetnének egy helyre, de így megsebesíthetik egymást.
2023. ápr. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Elméletileg igen, gyakorlatilag ez sok mindentől függ. Ivari állapottól függetlenül ezt összeszoktatás kéne, hogy megelőzze (semleges hely, 1-2 hetes "láthatják egymást", de egymáshoz nem érhetnek időszak, pl rácson keresztül), ami meg majdnem az az idő, amiallatt pihennek. Másfelől ivaros nyulak vemhességen kívül is erőszakosak lehetnek egymással. Fontos, hogy felismerje a kedves olvasó, hogy feltételes módban beszélek. Van ahol pikk-pakk rendezik a hierarchiát a nyuszik, van ahol a herélt mellett sem bír megmaradni az intakt nőstény.


Ha van időd rá, akkor egy próbát megér, de szerintem erre a pár napra/hétre nem érdemes megbojgatni a dolgokat, mert ez is stresszel jár - arra meg most nincs szükségük.


Hacsak nincs elegendő helyed, de akkor adj el belőlük és legközelebb számolj azzal, hogy mennyi helyed van és mennyi szaporulat lesz.

2023. ápr. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Senior Séf ***** válasza:
A nőstényekre territoriális viselkedés jellemző. Tehát jó lenne nem kockáztatni. Persze ha elég nagy a bódé, ki tudnak térni egymás útjából, nem háborgatják egymást.
2023. ápr. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!