Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Mit csináljak ennyi tehénnel?

Mit csináljak ennyi tehénnel?

Figyelt kérdés

Az apukám tegnap előtt halt meg. Rám hagyott 20 tehenet ami 2 hektár területnyi tanyán van. Most ezekkel mit csináljak ? Annyit tudok a tehenekről hogy 10 db holstein-fríz , 10 db jersey. Mit tegyek ??? Válaszokat gyorsan ha lehet !!!


26/F



2013. márc. 22. 14:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%
Add el szegénykéket.
2013. márc. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
69%
Vagy gondozod őket tovább, vagy bérbe adod valakinek, vagy eladod őket. Vagy levágod, vagy levágatod és eladod a húsukat vagy megeszed őket apránként. Vagy elajándékozod őket. Vagy szabadon engeded őket, legyen egy pár jó napjuk, mielőtt a tolvajok befogják őket.
2013. márc. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
69%
Add el , szerintem az a legjobb megoldás.( ha nem szeretnél megválni tőlük, akkor gondozd őket, de nem tudom 26 évesen ez mennyire tűnik jó ötletnek, esetleg tartsd meg őket és bérelj fel valakit aki gondozza őket, de azt az ember meg fizetni kell) Igazán őszinte részvétem.
2013. márc. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
mivel a papámnak ez volt az élete, álma nem tudom eladni vagy levágni inkább gondozom tovább őket csak valaki el tudná mondani hogy kell ?
2013. márc. 22. 15:07
 5/12 anonim ***** válasza:
Én is örülnék ilyen örökségnek. :) Látok benne fantáziát. Szerintem se add el őket!!
2013. márc. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
52%

Eteti és feji most egyáltalán őket valaki?

Vagy apukád egyedül csinálta?

Muszáj fejni, mert begyullad a tőgyük meg elapad a tejük!

Azonnal keress valakit, aki ért hozzájuk és gondozza őket legalább addig, amíg eldöntöd, mi legyen.

2013. márc. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
fejni tudom őket de csak kézzel géppel nem az baj ???
2013. márc. 22. 17:36
 8/12 anonim ***** válasza:
52%
20 tehenet te nem fejsz meg egyedül kézzel, már az időbe sem fér bele, az több óra hossza lenne, a kezed is kikészülne. Ahova eddig le volt adva a tej, az a kapcsolat megmaradt?
2013. márc. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
igen
2013. márc. 22. 20:34
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem semmi örökség, az biztos. Ha tovább szeretnéd vinni papád munkáját felkötheted a gatyádat.Szerencsédre nem csak állatokat, de földet is rádhagyott. Mindenképp el kellene adnod néhány párát, ezzel időt és pénzt szerzel magadnak. Erre annál inkább is szükséged lesz, mert rövid időn belül kezdődik a szezon a mezőgazdaságban és minél több növényt meg kellene termesztened az állatoknak (ha ezt kihagyod, akkor gatyád is kevés lesz a takarmány(ok) kifizetésére. Az állatorvosról nem beszélve, mert ha nem fejed meg őket rendesen óramű pontossággal (az időpont is fontos!!!!!), akkor tőgygyulladása lesz a teheneidnek, állatorvos leordítja a fejedet és téged majd ő fog nagyon megfejni). Nem tudom mivel van bevetve a 2 ha föld, erről leltárt kellene csinálnod. Nem tudom mennyire vitt bele papád, de jelenleg az eladás/leadás a legjobb választás. A levágás/leadás nem feltétlenül azt jelenti, hogy neked kell levágni őket, hanem vannak akik felvásárolják őket, általában a kivénhet vagy nagyon problémás állatokat viszik el. Nem mondom, hogy ne folytasd, csináld - sőt ellenkezőleg, én örülök neki ha egy fiatal így gondolkodik -, de segítség nélkül veszett ügy és a tanyát is elveszítheted a sok fizetnivaló miatt. Ha tudsz, ismersz néhány embert pápád tehenes haverjai közül,akár olyan is jó aki abbahagyta, beszélj velük és probáld meg rávenni őket, hogy tanítson meg téged.Én innen távolról annyit tudok segíteni neked, hogy feltöltök néhány hasznos doksit, olvasd el őket ráérő idődben. Tudom ez nem sok, de többet nem tudok segíteni. Az én tudásom sem több a tiedénél, nehogy azt hidd, hogy valami vén róka vagyok a szakmában.


Töltsd le: [link]

2013. márc. 23. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!