Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Mi viheti világos nappal a...

Marcsinéni kérdése:

Mi viheti világos nappal a tyúktojást a tojófészekből?

Figyelt kérdés
Napok óta gondolkodom, hogy miért ilyen kevés a tojás, sokkal kevesebb a megszokottnál. Ma du. megnéztem a fészket volt benne 3 tojás. 1 óra múlva visszamentem, hogy összeszedem, de csak kettő volt és sem törött tojást, sem tojás héjat nem találtam, csak a tojás hűlt helyét. Mi történhetett?
2013. máj. 26. 16:08
 1/5 anonim ***** válasza:
64%
cigány
2013. máj. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Érdekes, mert a legtöbb állat vagy helyben elfogyasztja (akkor lenne kifolyt tojás, nedvesség), vagy pedig esélyes, hogy széttörik a szájában, ahogy próbálja kivenni. Ha pedig ember lopkodja, akkor érdekes, hogy nem viszi el mindet. Talán így akarja elkerülni, hogy gyanakodj.

Mivel nappal történik a dolog viszonylag szerencsés vagy (éjjel problémásabb kint virrasztani), szerintem amikor tudsz menj ki és csendben ülj ki bizonyos távolságra a tojásoktól, ahonnan rálátsz és olvasgass vagy valami csendes tevékenységgel foglald el magad. Esetleg ha van fáskamrád van hasonló, tehát olyan hely, ahol az emberek sem látnak meg, te viszont őket igen, akkor az lenne a legjobb, és onnan figyelni.

2013. máj. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
nálunk pont ez a prőbléma
2013. máj. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Van valami állat ami képes lopkodni a tojásokat. Nem tudom milyen állat az, de én is jártam már így. És volt hogy a szomszédom szólt át hogy a kertje közepén volt egy tojás és biztos hogy az enyém mert ebbe az utcába rajtam kívül csak két helyen tartanak tyúkot az meg az utca másik felén van.

Nálam a tyúkok napi 6-7 tojást tojnak tavaly nyár végén csak napi 2-3 at tudtam össze szedni, de most idén megvan a normál. 2-3 hete volt az amikor kezdtek eltűnni a tojások az ólból, de utána megszűnt ez és már megint van rendesen. pedig az ól jól zárt, a szabad része teljesen le van rácsozva még a teteje is. A belső kis sufni bódét pedig leburkoltam kívül-belül fa lemezekkel. Lehet hogy azóta már nem mászik be semmi, de ez sem 100% os védekezés erre.

legjobbak erre az ilyen vadriasztók, de az nem olcsó dolog, ha jót akar az ember.

2013. máj. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 manikola válasza:
Nyest.
2015. szept. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!