Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az nem baj, ha nappal is...

Az nem baj, ha nappal is felkapcsolom a világítást nem?

Figyelt kérdés

Lakott területen kívűl amúgy is kötelező.

De oktatóm azt mondta, hogy "minek kapcsolod fel? Süt a nap!"

De én szeretem, hogy jobban észrevesznek.

Azt utálom, mikor valaki fekete/szürke kocsival jön borult, felhős, időben, és ha egy pillanatra nézek el arra, alig lehet észre venni.

Szóval azzal nincs gond, ha égetem a világítást nappal is nem?



2013. ápr. 9. 12:04
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem szabálytalan nappal világítani. Csak fogy az áram meg az izzó. És hátrányba kerülnek a gyalogosok, biciklisek, akik nem rendelkeznek hasonló fényerővel.
2013. ápr. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nincs vele baj. Lakott területen kívül még nappal is kötelező a tompított fényszóró használata. És nem is jön rosszul: nem csak a fekete vagy szürke autóknál hasznos, a többi autó is jobban látszik. Most jönnek majd a sólyomszemek, akiknek erre semmi szükség, mer' ők jól látnak és aki nem lát úgy, az adja vissza a jogosítványát. Nos, tényleg: szemből jól lehet látni a kivilágítatlan autót is - de a tükörben már nagyon jól jön a világítás.

Tehát nem baj, ha tompítottal közlekedsz, de ne vidd túlzásba: nincs szükség távfényre (legalábbis autón, a motorosok erről mást mondanak, én meg nem értek hozzá) és ködfényszóróra fényes nappal, tompítottal is látszik az autó. Sőt, a jogszabály újabban a DRL-lel is tud mit kezdeni.

2013. ápr. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
26%

Az egyáltalán nem baj ha ég a fényszóró, de értelmetlen, fényes nappal lakott területen belül. Persze ha lakott területen kívül vagy már kötelező, még fényes nappal is, a sötétebb autókat meg észre lehet venni nappal kivilágítás nélkül is, persze, de majd úgy is hozzáfogsz szokni.

Az oktató meg azért mondja hogy kíméljétek az izzót, egyrészt, meg másrészt tanuld meg hogy nappal városon belül nem kell a lámpa.

2013. ápr. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én szeretem ha nappal városon belül is világít a szembejövő kocsi, mert így már messziről meg lehet különböztetni az út szélén parkolóktól.
2013. ápr. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem szabálysértés, és legalább nem felejted el felkapcsolni akkor sem ha kötelező.
2013. ápr. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én egy párszor elfelejtettem,uh amikor beülök az autóba a sorrend, öv, világítás, kézifék kienged. Az áram nem fogy ne aggódj, a generátor folyamatosan termeli és tölti az akkut ha akarod, ha nem.
2013. ápr. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Neked is írom, de annak is, aki szerint városban nem fontos: Ha nem érdemes világítani fényes nappal, akkor miért kötelező az új autókat nappali menetfénnyel gyártani, ami a motor indításával felkapcsolódik. Csak nem hülye az e sok mérnök, meg jogász, akik ezt kitalálták?


Az én kocsim is szürke, s mindig világítok. Anno az oktatóm szürkületben sem engedte felkapcsolni, pedig már mindenki villogott, meg mutatták a jelet a felkapcsolásra. De mégsem…

2013. ápr. 10. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
7: Igazad van, a 2 éves autómban nekem is úgy van megoldva a nappali menetfény hogy gyújtásnál már felkapcsol a tompított, lekapcsolni pedig ha akarnám se tudnám (de nem is akarom, az a pár izzó nem költség, ha hamarabb is kiég mint egyébként)
2013. ápr. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Svéd találmány, hogy mindig világítanak. Az én Volvo FH kamionomon ha jár a motor, le sem tudom kapcsolni, legfeljebb helyzetjelzőre visszavenni. Évi 150 ezer alatt kb. két- , háromszor cserélek izzót, ez nem tétel. Négy szúrófény is van a tetőn, azok is folyton égnek helyzetjelzőként. Fogyasztásban nem érezni. A személyautómon is mindig bekapcsolom, hétéves, eddig 1 db izzót cseréltem. De ezekkel az új menetfényekkel meg is oldódik a kérdés.
2013. ápr. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hamarosan lakott területen is kötelező lesz a "nappali menetjelző" használata. Ártani nem árt, áram nem fogy több, mert a generátor termel. Épp csak fél decivel többet kajál a motor.
2013. ápr. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!