Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az nem baj, ha éjszaka,...

Az nem baj, ha éjszaka, sötétben nem vezetek olyan bátran, mint nappal?

Figyelt kérdés

Nem veszélyesen, és bizonytalanul, hanem, ha mondjuk előttem mennek 40-el inkább megyek lassabban mögötte, mint hogy sötétbe, kivilágítattlan úton elkezdjem előzni.

A trávolságokat nem tudom úgy felmérni, mint nappal.


Tehát az óvatosság, és a lassabban vezetés éjszaka, sötétben nem baj?

Mert így is vannak akik elhúznak mellettem 70-80al.

De én meg úgy látom, hogy éjszaka, sötét, a lámpa nem világít el messzire, szembe világítanak, sok helyen még az út sincs kivilágítva.

Ilyenkor nem baj, ha tényleg lassabban közlekedek?



2013. máj. 17. 21:31
 1/3 anonim ***** válasza:
68%

Nem bátran kell vezetni, hanem

1. biztonságosan

2. határozottan

3. szabályosan


Mindegy, milyen napszak van. Ha 90-es úton mennek előtted 40-el, azt nem hiszem el, hogy sehogy nem tudod előzni.

Lakott helyen (50) meg már nem is nagyon lehet szabályosan előzni.


A mögötte maradással az a baj, hogy így könnyen vonatozás lehet belőle. Nem vállalod be az 1 autó otthagyását. A mögötted jövő menne, de esetleg kettőt már ő sem akar előzni. A harmadiknak meg már túl sok 3 autót egyben előznie.


Ha lehet biztonságosan előzni, akkor tedd meg. Ha nem, akkor várd ki azt, ahol majd megteheted. Ne menj bele veszélyes helyzetekbe, de a mögöttes ballagás fárasztó, s a figyelmet is eltereli. (Lásd: a ködben menős vicc poénja a garázzsal)

2013. máj. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nemhogy nem baj, de ez is a normális. Más kérdés, hogy (nem hegyvidéki) országúton szerintem egy negyvennel haladót sötétben sem kihívás megelőzni - annyi a trükk, hogy ha már biztosan ki tudsz húzódni, de még nem vagy teljesen biztos abban, hogy az előzéshez szükséges úthossz teljesen tiszta, nyugodtan villants röviden a távolságival - így észre tudod venni a szemből érkező kivilágítatlan bringást, a szembesávban fekvő részeget vagy kolbászoló őzet.
2013. máj. 18. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%
Az a legveszélyesebb, mikor tötymörög 40-el és tompítottal. Így egyáltalán nem látod be az utat. Ilyenkor tényleg az a megoldás, egy egy rövid időre felcsapod a refit, és látod hogy el tudsz-e menni, és az előtted levőnek sem ég ki a retinája.
2013. máj. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!