Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A kakasom lábánál (általában...

A kakasom lábánál (általában a hátrafelé állónál) felszakad a bőre elég sokszor ilyenkor mit lehet tenni? Le szoktam fertőtleníteni neki és bekötözöm mert a tyúkjaim a véres lábát csipegetik és nagyon sajnálom a kis úriemberkémet.

Figyelt kérdés
2013. márc. 15. 15:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ne foglalkozz vele. Ha lekezeled, azzal csak a figyelmet vonod rá. Begyógyul. Adj a csirkéknek hungarocelt, az leköti a figyelmüket. A csipkedés ellen adhatsz zeolitot.
2013. márc. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat és kipróbálom a szert.
2013. márc. 16. 04:12
 3/6 anonim válasza:

Nehogy adj nikacellt a tyukoknak. Lehet hogy leköti a figyelmét de mérgezed őket.

A kakast pár napra el kell különíteni és ha be van neki sebesedve akkor mehet vissza a csajokhoz.

2013. márc. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Elég sűrűn előfordul és attól félek a tyúkok szétszedik a kakasomat.Azt olvastam a tyúkok hajlamosak a kannibalizmusra. Nem szeretnék azzal találkozni,hogy volt kakasom és már nem lesz mire kimegyek a csirkeólba.Nemrégen kezdtük el a vidéki életet és a tyúktartás szabályait most tanuljuk. Hatalmas kertünk van ahol egész nap kint kapirgálhatnak azért is érthetetlen számomra,ha véres a kakas lába mégis csak azt csipkedik.
2013. márc. 17. 02:20
 5/6 anonim ***** válasza:

Továbbra is a zeolitot tudom javasolni. Nagyszüleim sok-sok évtizede tartanak tyúkokat, kakasokat. Ezt adják nekik kiegészítőnek, ettől általában a csipkedések alább hagynak. A hungarocelt sem rossz akaratból javasoltam, csak tapasztalatból. Egyetlen madár sem hullott el tőle a cirka 30-40 év alatt. 3 éve vágtunk épp egy kakast. Lehet hihetetlennek tűnik, de a zúzájában egy 60-as szög volt benne, már jó pár ideje benne volt ahogy megvizsgáltam, mert az apró kavicsok szépen lekoptatták.

Nem toll díszíti a kakas csűdjét? Mert az is kiválthat a többi szemében egy ingert a csipkedésre.

Egyébként érdekes felfedezés, hogy a kiscsibék akkor kezdenek el táplálkozni a földről, ha meglátják a saját lábujjaikat. Ez az inger váltja ki azt, hogy "hé öreg csipkedned kéne a földről, hogy éhen ne halj".

2013. márc. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Alig látszik a kakas lába a tollazattól. A régi tyúkjaim elmúltak 4 évesek az újak idén lesznek 1 évesek.Nem titkolom külön örömet okozott nekem amikor a fiatal csirkéket hozzászoktathattam az idősebbekhez.
2013. márc. 19. 04:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!