Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Mi a véleményetek a méhészetrő...

Mi a véleményetek a méhészetről úgy általában? Megéri manapság ebbe időt, pénzt és energiát fektetni?

Figyelt kérdés
Lehetőségem lenne elvégezni egy EU-s méhész tanfolyamot amiért cserébe 40.000 eurót kapnék. A kérdésem az volna,hogy ennek van valami hátránya esetleg? Továbbá magával a méhcsaládokkal mennyi munkám lenne? Ezalatt értem az etetésüket a kaptárok tisztítását stb.

2013. jún. 14. 10:56
1 2
 1/14 acelsziv ***** válasza:
100%

Nem árt, ha meg tudod csinálni magadnak a kaptárokat, mert nem olcsók. Télre kell pár mázsa cukor az etetéshez. Takarítás pár hetente kell. De kellenek hordók, kannák a méznek, pergető és több kisebb felszerelés is. És évente kell varoa atka elleni lapkákat venni. Nem árt, ha jársz vándorolni, akkor több a termés is főleg akácnál.

Nagyobb baj, hogy a felvásárlók nyomják az árakat és nem tudom, mennyi állami támogatás jár manapság. Amúgy hálás munka. Nagyapám csinálta és akkor (kb 12 éve) még megérte.

2013. jún. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
igen megéri télen nem sok a munka de mikor virágzás van akkor 0-24 órás a meló,12millió az nem rossz támogatás ezért kit kellet megvesztegetned ha ennyit belefektetsz akkor az év bevételed ha jól csinálod 5-10m vagy több is lehet igaz ebből még lejönnek a kiadások
2013. jún. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem megéri, egy ismerősöm hobbi célból csinálja ismerősöknek adja el a mézet és előjegyeztetni kell nála, mert annyira viszik. Fogalmam nincs mennyi méhük van, de aztmondta egyszer kb 100ezret érnek kaptárral mindennel együtt és évente van rajta változóan 1-200ezer haszna. Ebből megélni nem lehet, de jól jön ez a pénz. Ő mellette dolgozik sőt még csak nem us saját kertjébe vannak a méhek napi szinten jár ki, de mellette van elég szabad ideje szóval nem vesz el sok időt. Persze egy 12Milliós méh "kolónia:D" már több munkát igényel, de vélemyényem szerint ebből már tisztességesen meg lehet élni. Én ezt tök laikusként mondom, lehet tévedek de mindenesetre ha belevágsz sok sikert hozzá
2013. jún. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jobb követni a fokozatosság elvét,nulla tapasztalattal nagyot lehet bukni.méhészet nem csak a méhek biológiájának,hanem a botanika és az időjárás egymás közötti viszonyainak ismerete is.
2013. jún. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

4.válaszoló


Pontosan! Végre valaki aki képes a dolgok mögé is nézni alaposabban. Félreértés ne essék az eddigi hozzászólások is mind hasznosak és építő jellegűek,de a kérdés még mindig az hogy ez hosszútávon jövedelmező-e? Mert ha én most belevágok az egy dolog,de mi a biztosíték arra hogy ebből megélek majd akár 10 év múlva is? És mikor a jövőről beszélek akkor elég sok gátló tényezőre gondolok köztük az olyanokra mint gazdasági,politikai,pénzügyi és nem utolsó sorban az ország helyzete! Köztudott hogy kis hazánk nem valami kiemelkedő a mezőgazdaság terén.

2013. jún. 14. 17:59
 6/14 anonim válasza:
bocs az önreklámért de van párezer felesleges méh a kertben nem érdekel? vagy valakit nem tudsz aki foglalkozik ilyesmivel?
2013. jún. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

5.válaszoló


Semmi probléma az önreklámmal! Sajnos nem tudok segíteni mert méhész ismerős híján vagyok, na meg még el se kezdtem a tanfolyamot :D

2013. jún. 14. 18:57
 8/14 acelsziv ***** válasza:

" mi a biztosíték arra hogy ebből megélek majd akár 10 év múlva is?"

Barátom!

Mi a biztosíték arra, hogy bármiből amit ma elkezdesz megélsz 10 év múlva is?

Itt elég egy rossz év, hogy sz@r legyen minden. De kockázat nélkül nincs haszon.

2013. jún. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

acélszív:


Ha így vesszük akkor jogos amit mondasz :D Na meg szép dolog bevállalni ezt-azt,de nem mindegy azért mekkorát hasalhat az ember!

2013. jún. 14. 20:04
 10/14 acelsziv ***** válasza:
Ez tény. Azt mondom nézz utána a mézáraknak és hogy hogyan alakultak a támogatások. Gond volt az olcsó és ócska kínai import mézzel is, amivel le akarták törni a piacot.
2013. jún. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!