Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » A mai nők miért ódzkodnak...

A mai nők miért ódzkodnak annyira attól, hogy HASZONállatokkal is foglalkozzanak? Tisztelet a kivételnek.

Figyelt kérdés
Nem a 20 grammos kutyákra gondolok, hanem aki tud miért nem tud tartani 10-15 tyúkot mondjuk?
2013. aug. 14. 11:55
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
79%

Nálunk a rokonság felének állatokkal kapcsolatos vállalkozása van, nyaralni nem mehetnek, emlékszem egyszer mentünk lagziba, náluk voltunk reggel és onnan indultunk, a férfi öltönyben vitte a moslékot a malacnak, a lovaknak meg szénát az indulás előtt hogy kitartson nekik másnapra


Ők is tudnak, de csak addig míg le nem betegszik valamelyikőjük, van 3 gyerek mindegyik megutálta az állatokat 18 éves koruk előtt, a korán kelés miatt suliidőben is

Most már mindhármuk felnőtt eszükbe nem jutna hogy belefogjanak, néha a nagyobbik fiú segít ha ott van a feleségével látogatóba, de látszik hogy nem úgy áll a lapát a kezében mint ezelőtt 10 évvel

Itt nem csak a nőkről van szó, van amelyik vágyik rá van aki benne van és ha tehetné soha nem vágna bele újra mert megbánta, férfiakkal ugyanez a helyzet


Na meg sok családiház már eleve nem alkalmas állattartásra mert akkor át kell rendezni a portát hogy ne legyen zavaró a tyúkszar stb

21/F

2013. aug. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
37%

#5 vagyok..


azt hozzá tenném,hogy tényleg nem éri meg haszonállatokat tartani,a takarmány,táp meg mindenszar, rohadt drága.Mamáéknak van egy telkük mindig volt tyúk meg nyul a háznál na nem 1-2 hanem 15-20 db is.De annyira drága lett az ellátásuk,hogy levágták szépen sorjában az összeset.

2013. aug. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
64%

Hát én 1 évvel ezelőtt megpróbáltam. Kezdésnek vettem 10 csibét és 1 kis kacsát.

Nos a kiskacsa már nagy lett, Móni a neve és itt alszik a lábamnál.. A macskával elég jól elvannak. A tyúkokat meg anyósom elvitte, mert eljött az idő hogy levágja őket.. nem is tudtam később enni egyikből sem.. Olyan édes kiscsibék voltam, így meg is sirattam őket.. Móni nem lesz levágva, ő már házi kedvenc..

2013. aug. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
62%
Mert egyikőnk se vágná el a nyakát :D
2013. aug. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
42%

1-es vagyok


Nem azért dolgoztam meg keméynen a kocsiért,hogy kukoricát,búzát szállitsak benne.


És ne mondd nekem,hogy le tudja magáról mosni az ember az ólszagot,falun nőttem fel,most is sokat járok nagyszüleimhez falura (nem tartanak állatot,nem éri meg,ellopják őket),és érezni a szagot azon aki állatot tart,pedig mosakodnak.

De úgy beleivódik az ember bőrébe,hogy azt nem mosod le semmilyen illatos habfürdővel...


Nem mellesleg szenvedtünk eleget a kerttel,évenkbe telt mire csodaszép lett,tele van gyümölcsfával,alatta fű,rengeteg virág,eszembe nem jutna,hogy tönkretegye csirke vagy kacsa.

2013. aug. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
Nem panelosokat kérdeztem :D Mondjuk a tyúkokkal kb. annyit kell foglalkozni, hogy reggel kiengeded, este becsukod, meg eléjük öntöd a kaját, vizet, ők elvannak szépen egész nap. Sokan a 20 ezres kutya meg macskatápokra nem sajnálják a pénzt, pedig azoknak nincs hasznuk :)
2013. aug. 14. 12:20
 17/28 unbelieveable ***** válasza:
46%
Látom én vagyok az egyetlen, aki levágná az állatokat, hiszen azért nevelem fel őket, hogy egyszer megegyem majd... Mondjuk csak 16 vagyok de nekünk lenne hely csirkéknek, régen volt is egy kecskénk és egy birkánk. Azért adtuk el őket, mert nagyon drága a takarmány és nincs a közelben olyan hely, ahol lehetne kapni, na és nyaralni sem lehetett elmenni, még csak egy hétvégére sem, mert nincs aki addig gondozza őket.
2013. aug. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
84%

Tyúkoknak el kell menni kajáért,reggel ki kell engedni,este be kell zárni,fel kell utánuk takaritani.De ami miatt soha nem tartanék: le kell vágni,meg kell pucolni.

Sosem enném meg.

Főképp,hogy mire megnő,a szivemhez nőnének,nevük lenne,mint a Móni kacsának...

2013. aug. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim válasza:
44%
Unokatestvéreméknek évente vágnak 1-2 disznót, hasznuk szerintem nem sok van rajta, a gyerekek herótjuk van az egésztől, nem beszélve arról, hogy fél éven keresztül heti 3-4 alkalommal hurkát, kolbászt enni, sertéspörköltet, mondván ez van "ingyen", se nem jó, se nem egészséges.
2013. aug. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
39%
És akkor aztán mi van ha tartok 15 tyúkot? Lesz tojás oké, a húsok nem sokat nyom a latba, gyorsan elfogy. Azon felül pedig, külvárosban marha irritáló hajnal 5kor a nyomoronc kakas kukorékolására ébredni. A szomszédom pontosan ezt csinálja, a tojás elpasszolja abból fedezi kb a kajájukat aztán néha levág egyet, de mostmár azt se, mert megszerette őket. Mi meg szívjuk a bűzt meg a kukorékolást mikor épp pihennék. És ez nem falun van, ahol ez tök normális, hozzátartozik az életképhez. Úgyhogy szerintem marhamód idegesítő ha valaki behozza a haszonállatokat a városba.
2013. aug. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!