Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » A mai nők miért ódzkodnak...

A mai nők miért ódzkodnak annyira attól, hogy HASZONállatokkal is foglalkozzanak? Tisztelet a kivételnek.

Figyelt kérdés
Nem a 20 grammos kutyákra gondolok, hanem aki tud miért nem tud tartani 10-15 tyúkot mondjuk?
2013. aug. 14. 11:55
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
18%

Mert büdösnek, fölöslegesnek tartják őket. Ja, és undorodnak attól hogy egy friss dögben turkáljanak.

Mondjuk mi is csak azért tartunk, mert akkor tudjuk mivel volt etetve a csirke, nem úgy mint azok amiket a Tesco pultban lehet kapni.

2013. aug. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 hell-ikon ***** válasza:
79%

Mert tisztább, egyszerűbb és legfőképpen olcsóbb megvenni a boltban.

Bár az olcsóság csak látszólagos.

Hiperes csirke esetében tudok nyilatkozni, 1 kg húsnak kb. 30%-a víz, ami főzés, sütés során szépen elpárolog. Ha csontos húst vesz, akkor az még 15%, tehát 1 kg-nak vásárolt csontos hús valójában csak 0,55 kg (átlagban).


Én ezért is tartok itthon tyúkot, illetve nevelek csirkét. Tápot sosem látott az állományom elvégre a tápos csirkét a boltban én is megtudnám venni. Kaprigáló, szemes takarmányon nevelkedett állatokról van szó. Ezt olcsóbban elő tudom állítani, mintha a piacon vagy spéci üzeltben venném meg a "biót". A hús íze, karakterisztikája teljesen más, mint a szójás táppal hirtelen felfújt hiperes csirkéké, bár tény, hogy nekem 2x annyi időbe telik minimum vágáséretté nevelni őket, mint a gyáriakat, de vallom, hogy megéri.


Na meg volt balszerencsém látni személyesen is, hogy milyen körülmények között nevelődnek a "gyári" csirkék, hát köszönöm, de nem kérek belőle...:(

2013. aug. 15. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
52%
Ezek a vélemények, anyám.... "mert nem tudnám levágni, amit én neveltem fel". Mit gondoltok, azoknak a "haszonállatoknak" akik nagyüzemekből kerültek a tecsóba, nem ugyanúgy fáj amikor kivéreztetik? Miért lenne más egy állat halála, csak mert te nem ismerted a személyiségét? Miért elfogadhatóbb a leölése? Miért eszitek nyugodt szívvel? Semmi különbség nincsen, ugyanúgy szenvednek, ti meg inkább homokba dugjátok a fejeteket, és úgy csináltok, mintha az ő életük nem számítana... Képmutatóak vagytok. Ha igazán sajnálnátok az állatokat, egyiket sem lennétek képesek megenni. Ha pedig húst akartok enni, akkor legyen vér a pucátokban saját magatok levágni, ne mástól várjátok el, hogy elvégezze helyettetek a piszkos munkát, csak hogy a lelkiismereteteket megnyugtassátok.
2013. aug. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
55%

"Ha pedig húst akartok enni, akkor legyen vér a pucátokban saját magatok levágni, ne mástól várjátok el, hogy elvégezze helyettetek a piszkos munkát, csak hogy a lelkiismereteteket megnyugtassátok."


Mi van, elrepedt egy ér a fejedben? Ennyi erővel ne hordj olyan ruhát, amit nem magad készítettél, csak az használjon elektronikai cikkeket, aki a semmiből összerakja, evőeszközt se használj, amit nem magad öntöttél, stb.


Tudod, annak idején ezért alakult ki a cserekereskedelem. Pénzt adok a husiért.

2013. aug. 20. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
61%

"Miért lenne más egy állat halála, csak mert te nem ismerted a személyiségét? "


Ugyanazért,amiért egy családtag/barát halála fáj,de egy idegené hidegen hagy.

2013. aug. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Én mondjuk nem ódzkodom tőlük, sőt tartok is, van 2 lovam, 2 kecske, 2 nyulam amik épp hasasak,meg most adtam el a hízómarhákat..
2013. aug. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
47%
A takarmányt meg is lehet termelni nem kötelező meg venni
2014. jan. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 zsoltkoma válasza:
0%

Egyszeru ez! A mai nok meg fiatal csajok megalazonak tartjak ha esetleg otthon meg kell etetni a tyukot disznot(beszewlek itt most peldaul afalusi lanyokrol) de reszegen hazamenni a bulibol azt nem ugyebar sot meg dicxsekednek is vele.

Aki meg nem akarja levagni mi a fenenek tartja a hszonallatot ezt nem ertem?Disznek meg hobbiallatnak tartson papagajt de ne csirket,libat birkat meg nem tudom en meg mit.

2014. júl. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!