Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érdemes ezt a két állatot...

Érdemes ezt a két állatot biztonságosan összerakni? Nagyon sürgős%%

Figyelt kérdés

Most van egy 5 éves labradorom nagyon barátságos néha még túlzottan is, ezért szeretnék egy kaukázusi juhászt venni mellé. Mi még kis kutyaként szeretnénk venni. Az lenne a kérdésem, hogy hogyha megvesszük a kis kaukázusit akkor a labrador nem fogja-e bántani és majd ha a kaukázusi megnől, (márpedig szép nagy lessz úgy tudom), akkor nem fogja-e bántani az idősebb labradort.

A válaszokat előre is nagyon köszönöm!!!!!



2013. jan. 26. 14:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem összerakhatjátok, de figyeljetek rájuk. Esetleg eleinte csak úgy legyenek együtt, ha ott vagytok. Később nem fogja bántani, mert a labrador lesz a falkavezér.

És még valami: arra figyeljetek oda,hogy a labradort ne hanyagoljátok el, azért mert van egy másik. Ugyan annyit, vagy ha lehet még többet foglalkozzatok vele!!

2013. jan. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
63%
Rajtatok múlik hogy lesz-e gond vagy sem. Egyik kutya részéről sem lehet megengedni a dominanciát, a kihívó viselkedést, eleinte kontroll alatt kell tartani őket, de egyrészt kölyköt egy kutya sem bánt, másrészt a későbbi erőfölény nem garantálja azt, hogy a kau lesz a domináns. Nektek kell dominánsnak lenni, nem hagyni a kutyákat veszekedni és kész.
2013. jan. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
51%
Az lehet, h átmenetileg a labi lesz a falkavezér, de nem biztos, h így is marad! Pláne, ha azonos neműek.
2013. jan. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
66%

Őszintén szólva én nem mernék kaukázusit venni semmilyen állat mellé. Nagyon veszélyes fajta, nem véletlen hogy csak engedéllyel tartható.

Itt a környéken is van egy, és sorra sebesíti meg a kutyákat, mert az idióta gazdája annak ellenére, hogy tudja milyen veszélyes a kutyája, póráz nélkül sétáltatja....

Bár az általános igazság, hogy minden a nevelésen múlik, valószínűleg csak azért tartok ennyire ettől a fajtától, mert rossz tapasztalataim vannak róla.

2013. jan. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Az első 3-nak köszi a választ igyekszünk következetesen nevelni őket.

A 4.nek pedig sztem tanácsos lenne állatvédőket vagy másokat hívni ha télleg sérülés van belőle mert ők szép kis bírságot kiadnának a gazdának.

Azért kérdeztem ezt mert ma vetődött fel a gondolat és viszonylag én vagyok az aki ért a kutyákhoz a családban, de a kaukázusiról még semmit sem tudok csak amit a vikipédia ír.

2013. jan. 26. 15:56
 6/11 anonim ***** válasza:

Kaukázusit, moszkvait, sárhegyit csak akkor tarts, ha már van tapasztalatod könnyebb pásztor kutyákkal! Ismerősöm 20 évig tartott kuvaszokat gond nélkül, most van egy kis moszkvai kanja, 10 hónapos még csak, már voltak nagyon csúnya dolgok vele kapcsolatban. (Az egyetemista hazajáró fiának nekiment a kölyök, mikor egy este hazaállított. A klinikán kötöttek ki.) Pedig a moszkvai kevésbé kemény eset, mint egy kau! Ha nincs tapasztalatod a pásztor kutyák terén, semmiképp se válaszd a legkeményebb, legnehezebb fajtát! Pont az ilyenek miatt van annyi baleset világ szerte, hogy az emberek képtelenek felmérni, milyen fajtákhoz elég erősek már és mikhez kevesek.

Mellesleg kaut nem szabad szaporítótól venni isten tudja milyen idegrendszeri gondokkal. És van 150-200 ezretek egy kölyök kutyára?

2013. jan. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Na! Valaki azt írja h nyugodtan lehet és barátságos kutya lesz, más meg h a klinikán kötött ki. A wikipédia meg a többi kutya oldal az előbbieket támogatja de én a nevelésétől nem tartok csak h a labradort békén hagyja-e.
2013. jan. 26. 21:47
 8/11 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy? Csak kíváncsiságból...

Látszik, hogy nagyon nem vagy tisztában azzal, hogy miket mondasz. A labrador tipikusan az a kutya, amit egy kezdő gazdának is nyugodt szívvel lehet ajánlani. Szinte lehetetlen elrontani. A kaukázusi pedig az, amelyiket még a legtöbb tapasztalt kiképzőnek sem adnék a kezébe, mert kegyetlenül nehéz úgy nevelni, hogy mindig kézben tartható legen. Nagyon nem vagy tisztában azzal, hogy mit is jelent egy keményebb kutya. Vagyis nincs tapasztalatod. És az, hogy ikiről "ismered" a fajtát, szintén ezt igazolja. Normális kau tenyésztők nem adnak el kölyköt ilyen embereknek, mert tudják, mi lesz a vége. A kauról azt tudni kell, hogy egy jó ösztönű egyed akár 4-5 perc után a sajátjának tekinthet egy idegen területet és azt bevédi másoktól. Több olyan eset volt, mikor a buszmegállót bevédte a kau és megtámadta az éppen leszálló utasokat. És ez ösztön, nem nevelés kérdése!

2013. jan. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
A legutóbbinak: 16 éves vagyok és nem, nem én nevelem a kutyát hanem apum aki már nagyon sok kutyát nevelt életében és azért akarunk kaut mert éppen apum ismerősének lett egy alma és felajánlotta nekünk. és most azért akarunk különösen mert az elmúlt időben bejöttek a kerítésen és megnézték a riasztónkat(a lábnyomokból ítélve) és a labladorom sajnos nem a legbegbízhatóbb házőrző, imádom a kutyát de nem érezzük magunkat teljesen biztonságban mellette. Ezért jött fel éppen a kau. És most én most infót akarok gyűjteni péntekig nem kötözködni senkivel. Sajnálom ha így értetted. Tehát tömören ennyi az ok, és várom nagyon a többi válaszokat is.
2013. jan. 26. 22:36
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem 2 szuka Kaum van, 22 éves vagyok, úgyhogy kérdezz nyugodtan.:) Nem hinném, h bántaná, nálunk a Tacsit imádják.:) De annak ellenére, h a Kau egy cuki maci kicsinek, nagyon következetesnek kell lenni vele, és rengeteget mozgatni, szocializálni!!!
2013. jan. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!